Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Naujienos

2012-10-17

2012 m. trečiąjį ketvirtį gauta 119 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete

2012 m. III ketvirtį Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) „karštoji linija“ gavo 119 pranešimų apie neteisėtą ar žalingą turinį internete. Ištyrusi visus pranešimus, RRT:

-       5 pranešimus persiuntė tolesniam tyrimui Policijos departamentui. Įtariamas neteisėtas turinys – seksualinis vaikų išnaudojimas (4 pranešimai), smurtas (1 pranešimas);

-       2 pranešimus persiuntė tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, įtariama neigiamą poveikį nepilnamečiams daranti informacija;

-       3 internetinius adresus (URL) iš pranešimų apie galimai seksualinio vaikų išnaudojimo vaizdus perdavė į specialią tarptautinę INHOPE URL duomenų bazę, kur jų nagrinėjimą perėmė kitų šalių „karštosios linijos“; 1 pranešimas persiųstas nagrinėti tiesiai Rusijos Federacijos „karštajai linijai“.

 Iš viso 2012 m. sausio–rugsėjo mėn. „karštoji linija“ išnagrinėjo 471pranešimą.

 

Apie ,,karštąją liniją“


2011–2012 m. (iki liepos mėn.) Lietuvoje, įgyvendinant ES Saugesnio interneto programą, buvo vykdomas projektas „Saugesnis internetas LT SIC“ („Safer Internet LT SIC“). Projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į žalingą informaciją ir elgesį internete; skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis; suteikti visuomenei galimybę anonimiškai pranešti apie neteisėtą ar žalingą interneto turinį bei teikti pagalbą vaikams, susidūrusiems su kibernetinėmis patyčiomis (angl. cyberbullying), seksualiniu viliojimu (angl. grooming), žalingu turiniu ir kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis. Šiuo metu rengiamasi pasirašyti naują sutartį su EK dėl Saugesnio interneto projekto „SIC LT II“ vykdymo 2012–2014 m. laikotarpiu.

Vienas pagrindinių projekto uždavinių yra interneto ,,karštosios linijos“, kuri įsteigta RRT, funkcijų vykdymas. Interneto svetainėje paspaudę nuorodą http://www.draugiskasinternetas.lt/lt/main/report, bet kada galite pranešti apie Jūsų pastebėtą neteisėtą ar žalingą informaciją internete, kuri bus patikrinama ir, pranešimui pasitvirtinus, perduodama tolesniam tyrimui atsakingoms institucijoms Lietuvoje arba kitų šalių –karštosioms linijoms“.

Jei pranešimuose nurodyta neteisėta arba žalinga informacija yra patalpinta Lietuvos tarnybinėse stotyse, tokie pranešimai siunčiami tolesniam tyrimui Policijos departamentui arba Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai. Atlikusios tyrimą, šios institucijos imsis tinkamų veiksmų prieš nepageidaujamo turinio skelbėjus. Jei interneto svetainė arba forumas, kur yra nepageidaujamas interneto turinys, yra kitų šalių tarnybinėse stotyse, informacija apie tai perduodama kitų šalių „karštosioms linijoms“ arba Policijos departamentui.

Šiuo metu 37 pasaulio šalyse veikia 42 interneto „karštosios linijos“, kurias jungia INHOPE asociacija. RRT įstojo į INHOPE asociaciją 2008 m.

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku