Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Naujienos

2017-08-29

Tarptautinėse derybose RRT atstovai sutarė dėl geresnio ryšio pasienyje

2017 m. rugpjūčio 22-24 d. vyko Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarptautinės radijo dažnių koordinavimo derybos su Baltarusijos Respublikos ir Lenkijos Respublikos ryšių administracijų atstovais. Derybų metu susitarta dėl geresnių judriojo radijo ryšio plėtros pasienio regionuose sąlygų. Pasiektų susitarimų dėka derybose dalyvavusių šalių judriojo ryšio paslaugų teikėjai turės galimybę vartotojams pasienio regionuose siūlyti didesnės spartos ir geresnės kokybės 3G ir 4G ryšio paslaugas. 

 

 

Derybose su Baltarusijos Respublikos atstovais susitarta, kad abiejų šalių judriojo radijo ryšio operatoriai pasienio regionuose galės naudoti didesnės galios plačiajuosčio radijo ryšio (UMTS/LTE) stotis 900 MHz ir 1800 MHz radijo dažnių juostose. Taip pat atsisakyta bazinių stočių tankio apribojimų 800 MHz radijo dažnių juostoje, patvirtintas naujas pirmenybinių GSM 900 kanalų pasidalinimas. Su Baltarusijos Respublikos atstovais buvo aptartos ir 1500 MHz radijo dažnių juostos naudojimo galimybės.

 

Su Lenkijos Respublikos atstovais susitarta dėl palankesnių plačiajuosčio judriojo radijo ryšio plėtros sąlygų 2100 MHz ir 2400 MHz radijo dažnių juostose.

 

Taip pat reikšmingai pasistūmėta tariantis dėl skaitmeninės antžeminės televizijos kanalų pakeitimų, kurie leis ateityje 700 MHz radijo dažnių juostą atlaisvinti plačiajuosčio judriojo radijo ryšio paslaugoms teikti. Baltarusijos atstovai dėl 700 MHz radijo dažnių juostos atlaisvinimo apsispręs 2018 m. pabaigoje, todėl susitarimo pasirašymas šiuo aktualiu klausimu atidėtas. Su Lenkijos Respublikos atstovais tokį susitarimą tikimasi pasirašyti jau 2017 m. rugsėjo-spalio mėn. RRT jau yra susitarusi dėl skaitmeninės antžeminės televizijos dažnių perplanavimo su Švedijos ryšių administracija, šiuo klausimu laukia derybos su Latvijos Respublikos ir Rusijos Federacijos ryšių administracijomis.

 

Susitarimai dėl radijo dažnių koordinavimo sąlygų su kaimyninėmis valstybėmis reikalingi įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą (ES) 2017/899, kuriuo 700 MHz radijo dažnių juosta nuo 2020-2022 metų turi būti atlaisvinta teikti belaidžio plačiajuosčio elektroninio ryšio paslaugas.

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku