Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Pranešimai spaudai

2017-04-13

Per 2017 m. I ketv. CERT-LT susidūrė su 14 643 incidentais kibernetinėje erdvėje

2017-04-13, Vilnius. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys (CERT-LT) per 2017 m. I ketv. apdorojo 14 643  pranešimus apie incidentus, gautus iš Lietuvos elektroninių ryšių paslaugų teikėjų, užsienio CERT tarnybų, atliekančių tarptautinius incidentų tyrimus, ir iš Lietuvos interneto naudotojų. Palyginti su 2016 m. I ketv. (12 035 incidentai), incidentų padaugėjo 21,7 procento. Palyginti su 2016 m. IV ketvirčiu (13 874 incidentai), incidentų padaugėjo 5,5 procento.

 

CERT-LT duomenimis, 39,9 procentai visų incidentų (5 848 atvejai) susiję su kompiuterių naudotojų tinklo įrenginiais, turinčiais pavojingų saugumo spragų. 17,6 procentai visų incidentų (2 580 atvejai) sudarė programinė kenkimo įranga (virusai, Trojos arkliai ir pan.). 20,2 procentai (2 962 atvejai) incidentų susiję su informacinių sistemų užvaldymu, kurių dauguma buvo atlikti automatizuotomis priemonėmis ir susiję su pažeidžiama įranga internete.

 

2017 m. I ketvirtį išaugo svetainių klastojimo incidentų skaičius - 340 atvejai, (2016 m. I ketv. šis skaičius siekė 112). Piktavaliai daugiausia klastojo socialinio tinklo svetainę facebook.com, el. pašto sistemas (gmail.com, yahoo.com), el. atsiskaitymų svetainę paypal.com, užsienio bankų svetaines ir užsienio el. parduotuves. 2017 m. sausio mėn. stebėtas aktyvus Lietuvoje veikiančių bankų svetainių klastojimas. Užfiksuoti 2 vientisumo pažeidimai ir 12 elektroninių paslaugų trikdymo atvejų.

 

Išsamesnę 2017 m. I ketv. veiklos ataskaitą rasite https://www.cert.lt/statistika.html. Apie incidentus elektroninėje erdvėje galima pranešti CERT-LT interneto svetainėje užpildžius specialią formą www.cert.lt/pranesti.html.  CERT-LT skelbia įspėjimus apie kibernetinius incidentus bei trumpas kibernetinio saugumo naujienas socialiniame tinkle „Twitter“. Jeigu norite sužinoti IT saugumo aktualijas, prisijunkite (angl. follow) adresu https://twitter.com/cert_lt. .

 

Apie CERT-LT

CERT-LT – Lietuvos Respublikos nacionalinis elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinys, kurio misija yra užtikrinti elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimus, koordinuoti veiksmus stabdant incidentų plitimą ir vykdyti incidentų prevenciją. CERT-LT koordinuoja ir įgyvendina IT sprendimus, susijusius su tinklų ir informacijos saugumu, atlieka prevencinę veiklą, teikdamas informaciją apie naujausias grėsmes kompiuterių naudotojams. Informacija skelbiama specializuotose svetainėse www.cert.lt ir www.esaugumas.lt, kuriose kompiuterių naudotojams taip pat pateikiamos rekomendacijos ir įspėjimai, kaip išvengti didesnių pavojų. Sprendžiant tarptautinius incidentus, CERT-LT bendradarbiauja su kitose valstybėse dirbančiais CERT padaliniais. CERT-LT yra visateisis „Trusted Introducer“ ir FIRST (angl. Forum of Incident Response and Security Teams) organizacijų narys.

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku