Versija neįgaliesiemsMobili versijaPradinisStruktūraParašykite mums
 

Pranešimai spaudai

2017-11-30

RRT teikia rekomendacijas pašto naudotojams

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), kaip  pašto veiklos priežiūrą atliekanti institucija, artėjančiu šventiniu laikotarpiu teikia rekomendacijas pašto paslaugų naudotojams. Siekiant išvengti ginčų su pašto paslaugų teikėju, kiekvienam naudotojui pravartu žinoti kelias esmines su pašto siuntų siuntimu susijusias detales:

 

-       Pašto siuntos siuntėjas turi išsiaiškinti, kokius daiktus draudžia siųsti pašto paslaugos teikėjas. Draudžiamų daiktų sąrašą galite rasti kiekvieno paslaugos teikėjo interneto svetainėje.

-       Tinkama pakuotė taip pat svarbi siuntimo dalis, kuria turi pasirūpinti pats siuntėjas.

-       Pasirenkant pašto paslaugos teikėją, svarbu atkreipti dėmesį į siūlomą. kokybę, pageidaujamą siuntos pristatymo terminą ir kt.  Tokią informaciją galima rasti kiekvieno paslaugos teikėjo interneto svetainėje.

-       Įvertinti, kokiu būdu bus siunčiama siunta, nes nuo  pasirinkto būdo priklauso žalos atlyginimo dydis. Pagal siuntimo būdą gali būti registruotoji, paprasta ar įvertintoji siunta. 

-       Negavus siuntos arba gavus ją apgadintą, dėl žalos atlyginimo kreiptis turi teisę pats siuntėjas. Siuntos gavėjas, pageidaujantis žalos atlyginimo, turėtų turėti siuntėjo rašytinį atsisakymą savo teisės į žalos atlyginimą gavėjo naudai. Svarbu žinoti, kad asmuo, įsigydamas prekes elektroninėje parduotuvėje, yra gavėjas pagal Pašto įstatymą.

-       Siuntos gavėjas, prieš priimdamas siuntą, turi patikrinti siuntos turinį ir tik įsitikinęs, kad ji pristatyta tinkamai, pasirašyti, kad ją gavo.

-       Pašto įstatymas numato, kad už dingusią registruotąją pašto siuntą atlyginama suma, kuri lygi dviguboms siuntimo išlaidoms, o už dingusią įvertintąją pašto siuntą − suma, kuri lygi siuntimo išlaidoms ir įvertinimo sumai. Todėl daiktus siunčiant registruotuoju laišku (registruotoji korespondencija), žalos atveju bus atlyginamos tik dvigubos pašto paslaugos išlaidos. Pvz., 20 Eur vertės daiktas yra siunčiamas kaip registruotasis laiškas (korespondencija) ir ši paslauga kainuoja 4 Eur. Jei minėtas daiktas dings, siuntėjas galės gauti tik 8 Eur kompensaciją. Dingus tarptautinei pašto siuntai, nuostolių atlyginimo, kuris būtų lygus dingusios pašto siuntos vertei, siuntėjas galėtų tikėtis tik tokiu atveju, jeigu pašto siuntą siuntė kaip įvertintąją pašto siuntą ir yra sumokėjęs mokestį už siuntos įvertinimą.

 

Daugiau informacijos apie žalos atlyginimą rasite:

 http://www.rrt.lt/lt/vartotojui_71/gincu-sprendimas_89/zalos-atlyginimas.html

 

 
atgal
 

Norėdami Jums pasiūlyti pilnavertes paslaugas mūsų interneto svetainėje, prašome leisti įrašyti Jūsų kompiuteryje (įrenginyje) tam tikrą informaciją – slapukus (angl. „cookies“). Slapukus naudosime atpažindami Jus, kaip ankstesnį svetainės lankytoją ir rinkdami svetainės lankomumo statistiką. Jūs bet kada galite peržiūrėti, kokią informaciją (slapukus) įrašome. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus, Jūs taip pat turite teisę nesutikti, kad slapukai būtų įrašomi Jūsų kompiuteryje (įrenginyje), tačiau tokiu atveju kai kurios svetainės funkcijos Jums gali būti neprieinamos.
Informaciją apie tai, kokie slapukai įrašomi ir kaip juos galite pašalinti, rasite čia

Slapukų saugojimas: Išjungtas Sutinku