VEIKLOS SRITYS:

Asmens tapatybės kortelei – nauja interneto svetainė www.eid.lt

2020 spalio 28 d.

Projekto „Prisijungusi Lietuva: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ partnerė Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija sukūrė naują interneto svetainę www.eid.lt, skirtą plačiau supažindinti piliečius su Lietuvos Respublikos asmens tapatybės kortelės (ATK), kaip valstybės išduodamos priemonės, privalumais ir galimybėmis.

ATK suteikia galimybę patikimai patvirtinti savo tapatybę skaitmeninėje erdvėje, naudojantis elektroninėmis paslaugomis, bei pasirašyti elektroninius dokumentus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Svetainėje galima rasti daug naudingos informacijos apie ATK, kaip elektroninės atpažinties ir elektroninio  parašo kūrimo priemonės, privalumus, naudingų patarimų, kaip pradėti saugiai naudotis ATK, kur kreiptis dėl ATK išdavimo ar keitimo ir kt.

Svetainėje www.eid.lt taip pat surasite ir RRT užsakymu šio projekto metu sukurtus mokomuosius  filmukus, kurie išsamiai paaiškina, kas yra kvalifikuotas elektroninis parašas ir kur jį galima naudoti, kaip pasirašyti kvalifikuotu elektroniniu parašu naudojantis ATK. Šioje svetainėje taip pat rasite atsakymus ir į daugelį kitų ATK naudotojams rūpimų klausimų.

Informacija atnaujinta 2020-10-28