VEIKLOS SRITYS:

ERGP ragina pašto operatorius peržiūrėti taikomus mokesčius siuntoms į Ukrainą

2022 kovo 9 d.

2022 m. kovo 8 d. Europos pašto paslaugų reguliuotojų grupė (ERGP), kurios aktyvi narė yra ir RRT, paragino pašto operatorius sumažinti arba panaikinti jų taikomus užmokesčius už siuntinių, įskaitant individualias pašto siuntas, kuriuose yra vaistų ir humanitarinės pagalbos, siuntimą į Ukrainą.  Nacionalinė Ukrainos pašto reguliavimo institucija informavo ERGP, kad Ukrainos paštas Ukrpošta neims užmokesčio už pašto siuntų, kuriomis teikiama pagalba ir kurias nemokamai siunčia kiti nacionaliniai pašto operatoriai, pristatymą Ukrainos teritorijoje.

Šis ERGP raginimas – reakcija į situaciją Ukrainoje, kuomet labai svarbu palengvinti pašto siuntų, kuriose yra humanitarinė pagalba, pristatymą Ukrainos gyventojams. RRT palaiko šią ERGP iniciatyvą bei kviečia prie jos prisijungti ir Lietuvoje veikiančius pašto paslaugų teikėjus.

ERGP taip pat remia Europos pašto sektoriaus savanoriškas iniciatyvas, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas ir palengvinti vaistų ir humanitarinės pagalbos pristatymą Ukrainos gyventojams Ukrainoje arba kaimyninėse pabėgėlių teritorijose ir ragina visus pašto operatorius Europoje imtis tolesnių veiksmų.

ERGP kreipimąsi į Europos pašto operatorius dėl pagalbos siuntų Ukrainai rasite čia https://ec.europa.eu/docsroom/documents/49136

RRT taip pat palaiko iniciatyvas užtikrinant sklandų elektroninių ryšių kanalų veikimą – apie tai informaciją rasite čia https://www.rrt.lt/lietuva-kartu-su-europa-palaiko-ukraina-elektroniniu-rysiu-srityje/ .

 

 

 

Informacija atnaujinta 2022-03-09