VEIKLOS SRITYS:

Interneto vartotojai praneša RRT apie pastebėtą neteisėtą turinį

2022 kovo 4 d.

Nuo 2022 m. vasario 25 d. iki kovo 4 d. Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) interneto karštąja linija „Švarus internetas“ gavo 104 pranešimus apie pastebėtą neteisėtą turinį – dezinformaciją, propagandos, neapykantos kurstymą. Visais atvejais RRT įvertina gautus pranešimus ir operatyviai imasi atitinkamų veiksmų – perduoda informaciją tolesniam tyrimui Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai ar Lietuvos policijai.

RRT, šiuo itin sudėtingu laikotarpiu, ragina interneto naudotojus:

vertinti visą socialiniuose tinkluose, interneto portaluose esančią informaciją, išlikti budriais ir, pastebėjus neteisėto turinio (dezinformacijos, propagandos, neapykantos, tautinės nesantaikos kurstymo ir pan.) apraiškas, pranešti:

RRT interneto karštąja linija

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai

Lietuvos policijai 

Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui

atsakingai ir sąmoningai patiems skelbti, dalintis informacija socialiniuose tinkluose, neplatinti neteisėto turinio;

pastebėjus neteisėtą turinį socialiniuose tinkluose, informuoti apie tai socialinių tinklų administratorius. Kaip tai padaryti rasite čia: https://esaugumas.lt/naujienos/kaip-pranesti-socialiniams-tinklams-apie-netinkama-turini

RRT primena, kad interneto vartotojai apie neteisėtą (draudžiamą skelbti) ar žalingą (neigiamą poveikį nepilnamečiams darantį) turinį, aptiktą internete, skatinami pranešti svetainėje, kurios adresas yra https://www.svarusinternetas.lt/. Daugiau informacijos apie saugų ir atsakingą elgesį internete rasite www.esaugumas.lt .

 

 

Informacija atnaujinta 2022-03-04