VEIKLOS SRITYS:

Kviečiame viešajai konsultacijai dėl Plačiajuosčio ryšio aprėpties tyrimo metodikos

2023 liepos 5 d.

Gegužę Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pradėjo plačiajuosčio ryšio tinklų geografinės apimties tyrimą. Jį planuojama baigti šių metų gruodį. Tyrimo metu surinkti duomenys bus prieinami visuomenei, verslui ir sprendimų priėmėjams – taip siekiama maksimaliai patenkinti augančius elektroninių ryšių vartotojų interesus.

RRT ekspertai birželio pabaigoje viešai paskelbė tyrimo metodiką, kurioje įvardinti tyrimo tikslai, svarbiausios sąvokos, aprašyta kokios informacijos prašysime iš operatorių, kaip vykdysime skaičiavimus ir ką preliminariai skelbsime tyrimo pabaigoje.

„Kviečiame elektroninių ryšių rinkos dalyvius ir kitus suinteresuotus asmenis pateikti savo nuomonę dėl Plačiajuosčio ryšio aprėpties tyrimo metodikos iki liepos 18 dienos“, – sako Marijus Balnys, Elektroninių ryšių reguliavimo grupės vyriausiasis patarėjas.

Su tyrimo metodika galima susipažinti čia.

Ateityje tyrimo metu surinkti duomenys bus naudojami atliekant kitus tyrimus ir analizes, nustatant su radijo dažnių (kanalų) skyrimo ir jų naudojimo sąlygomis siejamus aprėpties reikalavimus, elektroninių ryšių paslaugų, teikiamų pagal universaliųjų paslaugų įpareigojimus, prieinamumą. Be to, duomenys bus naudojami valstybės ir savivaldybės institucijoms priimant sprendimus dėl lėšų skyrimo elektroninių ryšių tinklams kurti arba atnaujinti, taip pat rengiant nacionalinius plačiajuosčio ryšio tinklų kūrimo planus. Tyrimo metu taip pat bus nustatytos zonos, kuriose nėra elektroninių ryšių tinklų, kuriais galėtų būti teikiamos elektroninių ryšių paslaugos bent 100 Mb/s gaunamojo ryšio sparta.

Informacija atnaujinta 2023-07-05