VEIKLOS SRITYS:

Lietuva kartu su Europa palaiko Ukrainą elektroninių ryšių srityje

2022 kovo 4 d.

RRT, būdama aktyvi Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucijos  (BEREC) nare, prisideda prie šios organizacijos veiklų šiuo sudėtingu laikotarpiu, dalinasi ir palaiko įvairias iniciatyvas užtikrinant sklandų ryšio kanalų su Ukraina veikimą. Šiuo metu Lietuvos operatoriai  savo iniciatyva suteikė:

  • SIM korteles Ukrainos pabėgėliams, atvykstantiems į ES teritoriją. Lietuvos operatoriai informavo apie suteiktas nemokamas SIM korteles Ukrainos pabėgėliams, kuriomis suteikiamos nemokamos ryšio paslaugos būnant Lietuvoje. Nemokamų paslaugų siūlymas numatytas iki 3 mėnesių.
  • Nemokamus skambučius į Ukrainą. Lietuvos operatoriai savo klientams taiko nulinį tarifą tarptautiniams skambučiams ir SMS į ukrainietiškus numerius. Taip pat taikomas nulinis tarifas išeinantiems/įeinantiems skambučiams, SMS ir interneto duomenims Ukrainoje esantiems mūsų klientams.
  • Mobiliojo tarptinklinio ryšio tarifų mažinimą. Lietuvos operatoriai pranešė, jog netaikys, arba taikys mažesnius nei ES didmeninius tarifus iš Ukrainos atvykstantiems pabėgėliams, kurių SIM jungsis prie Lietuvos operatorių tinklų.
  • Nemokamą galimybę matyti Ukrainos televizijos kanalus. Lietuvoje paslaugų teikėjai nemokamai papildomai įjungė informacinius televizijos kanalus televizijos paslaugų paketuose. Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimu sustabdytas propagandinių kanalų rusų kalba retransliavimas Lietuvos teritorijoje.

Ukrainos Nacionalinė ryšių ir informatizavimo reguliavimo komisija taip pat kreipėsi į BEREC su prašymu apriboti tarptinklinio ryšio paslaugas Rusijos operatoriams ir vartotojams ES, kurį BEREC jau perdavė Europos Komisijai. Daugiau informacijos rasite čia.

BEREC išplatintą poziciją dėl sankcijų įgyvendinimo blokuojant žiniasklaidos priemones RT ir SPUTNIK rasite čia: https://berec.europa.eu/eng/news_and_publications/whats_new/9321-berec-open-internet-regulation-is-not-an-obstacle-in-implementing-eu-sanctions-to-block-rt-and-sputnik

 

Informacija atnaujinta 2022-03-04