VEIKLOS SRITYS:

Lietuvos ekspertai Sakartvele dalijosi patirtimi radijo spektro valdymo ir atviro interneto principų klausimais

2019 vasario 25 d.

2019 m. vasario 19–20 dienomis Tbilisyje (Sakartvele) RRT ekspertai Sakartvelo nacionalinės ryšių komisijos (GNCC), ministerijų, kitų valstybės institucijų, elektroninių ryšių paslaugų tiekėjų, operatorių atstovams vedė seminarus radijo spektro valdymo ir atviro interneto principų klausimais. Šie seminarai organizuoti vykdant Dvynių projektą GE/15/ENI/TE/01/16 (GE/27) „Parama Gruzijos nacionalinei ryšių komisijai pagal Europos Sąjungos standartus rengiant elektroninių ryšių reguliavimo sistemą ir tobulinant veiklos pajėgumus“. Vizito Sakartvele metu RRT direktorius Feliksas Dobrovolskis susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Sakartvele Giedriumi Puodžiūnu ir pristatė pagrindinius projekto tikslus, aptarė informacinių ryšių technologijų (IRT) situaciją šioje šalyje.

2019 m. vasario 19 d. seminaro metu Sakartvelo reguliuotojui buvo pristatytos rekomendacijos dėl radijo spektro valdymo siekiant paskatinti plačiajuosčio radijo ryšio, įskaitant 5G, plėtrą Sakartvele. Seminaro dalyviai sutarė, kad radijo spektro valdymas nacionaliniam reguliuotojui kelia daug iššūkių, susijusių su licencijavimu, tarptautiniu koordinavimu ir kt. funkcijų vykdymu. Tai, kad šiuo metu Sakartvele mobilus ryšys aprėpia mažesnę šalies teritorijos dalį, sąlygoja šios šalies reljefo ypatybės. Taip pat pripažinta, kad vien tik reguliuotojo vaidmens vykdant plėtrą nepakanka, būtina ir operatorių iniciatyva plėsti paslaugas ir teikti jas didesnėje šalies teritorijoje.

2019 m. vasario 20 d. RRT ekspertai kartu su ekspertu iš Kroatijos vedė seminarą atviro interneto principų taikymo Europos Sąjungoje ir praktinių patarimų, kaip sukurti interneto apsikeitimo tašką, tema. RRT atstovai Sakartvelo kolegoms ir rinkos dalyviams pristatė Lietuvos patirtį įgyvendinant ES atviro interneto nuostatas, įtvirtintas Reglamente (ES) 2015/2120, taip pat nagrinėjo praktinius šių nuostatų taikymo aspektus, supažindino su gerąja Lietuvos ir Europos Sąjungos šalių praktika. Kroatijos atstovas pristatė IP pagrindu grįstos plačiajuosčio interneto infrastruktūros kūrimo principus ir pateikė praktinius patarimus, kaip sukurti interneto apsikeitimo tašką, taip pat aptarė techninius šio sprendimo aspektus.

RRT, kaip pagrindinis partneris, Dvynių projektą įgyvendina kartu su Vokietijos ir Lenkijos ekspertais. Projekto vykdymas numatytas iki 2019 m. vidurio.

 

Informacija atnaujinta 2019-03-01