VEIKLOS SRITYS:

NEĮGALIESIEMS

RRT, bendradarbiaudama su pasauliniu Mobiliųjų ir belaidžių technologijų forumu (angl. Mobile & Wireless Forum, MWF), kviečia Lietuvos senjorus bei neįgaliuosius naudotis GARI duomenų baze. Šioje bazėje didžiausi pasaulio įrangos gamintojai skelbia informaciją apie neįgaliesiems ir specialius poreikius turintiems asmenims pritaikytas mobiliųjų įrenginių (telefonų, planšečių, išmaniųjų televizorių ir laikrodžių) funkcijas ir mobiliąsias programėles.

GARI svetainėje http://www.gari.info nemokamai galima rasti konkretų įrenginio modelį ir matyti, kokias neįgaliesiems pritaikytas funkcijas jis turi, arba rasti įrenginius, kurie atitiktų jų pageidaujamas charakteristikas. Informacija joje pateikiama 19 kalbų. Šiuo metu informacija teikiama apie 1500 įrenginių arba 130 neįgaliesiems aktualių charakteristikų. Mobiliųjų programėlių kūrėjai gali teikti savo produktus nemokamai, įrangos gamintojai už jų įrenginių informacijos paskelbimą bazėje moka. Duomenys GARI bazėje yra atviri – organizacijos ar institucijos (pvz., nacionaliniai reguliuotojai, neįgaliųjų draugijos) gali skelbti nuorodą į bazę arba sukurti savo svetainę, pasinaudodamos GARI duomenimis.

RRT kreipėsi į Lietuvos neįgaliųjų reikalais besirūpinančių institucijų ir organizacijų atstovus dėl šios bazės aktualumo ir sulaukė patvirtinimo, kad jiems svarbu technologiniai sprendimai, pritaikyti skirtingoms negalią turinčių asmenų grupėms, tačiau trūksta informacijos apie tokius sprendimus. Atsižvelgusi į išsakytus siūlymus, RRT susisiekė su bazės administratoriumi dėl informacijos, skelbiamos GARI duomenų bazėje, vertimo į lietuvių kalbą. MWF atstovai informavo, kad, esant susidomėjimui Lietuvoje, jie savo lėšomis pasirūpins vertimu. Atsiradus turiniui lietuvių kalba, potencialių bazės naudotojų ratas dar labiau išsiplės.

 

Informacija atnaujinta 2020-03-26