VEIKLOS SRITYS:

Nuo dirbtinio intelekto iki grėsmių skaitmeninėje erdvėje: Vilniuje ekspertai ieškos atsakymų į interneto keliamus iššūkius

2024 birželio 4 d.

Birželio 17-19 dienomis Vilniuje skirtingų sričių ekspertai ir sprendimų priėmėjai, reguliuotojai, inovatoriai iš viešojo ir privataus sektoriaus, visuomenės ir akademinės bendruomenės nariai diskutuos apie naujausias interneto kryptis, keliamus iššūkius ir galimybes skaitmenos eroje. Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) organizuojamame tarptautiniame renginyje „EuroDIG“ dalyvaus beveik 400 dalyvių iš viso pasaulio.

„Žiūrėjimas į ateitį – viena iš mūsų komandos vertybių. Šis renginys būtent tai ir atspindi. Renginio dalyvių įžvalgos turės įtakos viešajai interneto valdymo politikai visame žemyne. Šio Europos renginio pagrindinės žinutės bus pateiktos pasauliniam Interneto valdymo forumui IGF“, – sako Jūratė Šovienė, RRT pirmininkė.

2024 metai visai interneto bendruomenei yra ypatingi, rugsėjį Jungtinių Tautų Ateities Forume valstybės turės nutarti dėl Pasaulinio skaitmeninio susitarimo (angl. Global Digital Compact), taip pat bus sprendžiama dėl esamų skaitmeninių daugiašalių formatų ateities – ar jie išliks, ar transformuosis po Pasaulinio skaitmeninio susitarimo patvirtinimo.

„Ypač aktualūs yra dirbtinio intelekto, žmogaus teisių  skaitmeninėje erdvėje apsaugos, kovos su grėsmėmis internete, reikiamų gebėjimų skaitmeninei atskirčiai mažinti klausimai. Visos šios temos atsispindės ir mūsų šiemet rengiamo „EuroDIG“ darbotvarkėje“, – pabrėžia J. Šovienė.

Registruokitės į renginį: https://www.eurodig.org/get-involved/register-2024/

RRT pirmąją renginio dieną organizuoja sesiją „Ateities junglumas: kas tas naujas žaidėjas?“, kurioje dalyvaus „Amazon“, „Space X“, Europos Kosmoso agentūros, Pasaulinės palydovų asociacijos ir kitų organizacijų atstovai bei ryšių sektoriaus ekspertai. Jos dalyviai išgirs apie naujausias technologijas, keičiančias ryšių sektorių.

Diskusijos apie Baltijos šalių domenų industrijos aktualijas

Rygoje ir Taline vykusios „Baltijos domenų dienos“ šiais metais Vilniuje taip pat jungiasi prie „EuroDIG“. Tikimasi, kad kartu su Lietuvos, Latvijos ir Estijos nacionalinių domenų .lt, .lv, .ee administratoriais organizuojamas renginys paskatins susitikti domenų ekspertus, interneto svetainių prieglobos ir serverių nuomos paslaugų teikėjus, programuotojus, kibernetinio saugumo ekspertus, verslininkus, rinkodaros specialistus, tyrėjus ir kitus specialistus.

Pasak Kauno technologijos universiteto (KTU) Interneto paslaugų centro DOMREG vadovo Tomo Mackaus, augant interneto naudojimui labai svarbu suvokti domenų svarbą ir tinkamai valdyti kylančias grėsmes kibernetiniam saugumui.

„Pagrindinės renginio temos apims domenų naudojimo ir piktnaudžiavimo DNS problemas, domenų vardų su savitosiomis raidėmis naudojimą, DNS vaidmenį blokuojant turinį, DNSSEC diegimą, naujus ES reglamentus, turinčius įtakos domenų pramonei, ginčus tarp domenų ir intelektinės nuosavybės teisių turėtojų, kitus domenų pramonės iššūkius“, – teigia T. Mackus.

„Baltijos domenų dienos“ organizuojamos .lt domeno registro (Kauno technologijos universitetas, Interneto paslaugų centras DOMREG), .lv domeno registro (Latvijos universitetas, Matematikos ir informatikos institutas, Tinklo sprendimų skyrius NIC) ir .ee domeno registro (Estijos interneto fondas).

Birželio 17-19 dienomis Vilniuje vykstančio „EuroDIG“ dialogo partneriai yra Užsienio reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Informacinės visuomenės plėtros komitetas, DOMREG ir „Go Vilnius“.

 

Informacija atnaujinta 2024-06-04