VEIKLOS SRITYS:

Operatoriams – galimybė išplėsti tinklus  

2023 rugpjūčio 22 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) vykdo viešą konsultaciją su rinkos dalyviais dėl radijo ryšio plėtros 1452–1492 MHz radijo dažnių juostoje plano. Šios radijo dažnių juostos tinka duomenų perdavimo paslaugoms, tarp kurių – ir 5G ryšys, kurio plėtra pripažinta valstybei svarbiu projektu.

„Radijo dažniai yra mūsų šalies resursas – siekiame, kad jie būtų naudojami efektyviai ir kurtų vertę Lietuvos vartotojams. Įvertinę, kad 1452–1492 MHz radijo dažnių juosta gali būti skirta mobilaus ryšio plėtrai, planuojame skelbti aukcioną. Jame galės dalyvauti mobilaus ryšio operatoriai ir įgytų dažnių pagrindu dar labiau padidinti elektroninių ryšių tinklų ir paslaugų plėtrą. Kuo daugiau operatoriai turi spektro, tuo didesnę ryšio kokybę vartotojams gali užtikrinti“, – aiškina Darius Kuliešius, RRT tarybos pirmininko pavaduotojas.

Šiuo metu iki rugsėjo 18 dienos vyksta vieša konsultacija dėl RRT parengto projekto. Projektu siekiama sudaryti galimybę aukciono būdu suteikti teisę naudoti radijo dažnius iš šių radijo dažnių juostų, tinkamų duomenų perdavimo paslaugoms teikti.

Kiekvienam aukciono laimėtojui gali būti suteikta teisė naudoti radijo dažnius (kanalus) tik iš vienos iš šių radijo dažnių juostų: 1452–1472 MHz arba 1472–1492 MHz.

Su projektu galite susipažinti čia.

 

Informacija atnaujinta 2023-08-22