VEIKLOS SRITYS:

Pasauliniame renginyje įteikti apdovanojimai dviem „naujiesiems knygnešiams“ – skaitmeninėms inovacijoms iš Lietuvos

2019 kovo 18 d.

Praėjusios vasaros pabaigoje nacionalinėje atrankoje „Naujasis knygnešys” išrinkome geriausius Lietuvoje skaitmeninius sprendimus, virtualiai išsiuntėme savąjį nugalėtojų aštuntuką į pasaulinį „World Summit Awards” konkursą ir sužinojome, kad tarp 40 geriausių pasaulyje skaitmeninių inovacijų turime net du laimėtojus iš Lietuvos: Pulsetip („Pulsetip“) ir Kompiuteriukai vaikams (Kompiuteriukų paramos fondas).

Kovo 11-13 dienomis Cascaise, Portugalijoje, įvyko „World Summit Awards” kasmetinis renginys – WSA Global Congress. Trys dienos WSA nugalėtojams, o taip pat – nacionaliniams ekspertams, įkvėpėjams, mentoriams ir kitiems ekosistemos dalyviams skirtų įdomių pranešimų apie skaitmenines socialines inovacijas iš viso pasaulio, „vienaragių“ ir „zebrų“ pristatymų, mokymų startuoliams aktualiausiomis temomis – kaip kurti išliekamąją vertę turinčius produktus, kaip jų kūrimui panaudoti pažangiausias technologijas, kaip per produktą pasakoti istoriją, ko ir kaip pasimokyti iš nesėkmių. O vienas svarbiausių Kongreso akcentų – 40 WSA nugalėtojų iš 26 valstybių, išrinktų iš 430 viso pasaulio nominantų, prisistatymas ir iškilmingas apdovanojimas.

Nacionalinę atranką į „World Summit Awards” – konkursą „Naujasis knygnešys” kasmet organizuoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas ir Ryšių reguliavimo tarnyba. Netrukus startuos šių metų nacionalinės atrankos ciklas.

Daugiau įžvalgų apie WSA Global Congress metu aptartas idėjas bei pristatytus projektus rasite Lietuvos nacionalinės ekspertės Ievos Žilionienės apžvalgose:
#WSA Global Congress 2019: Kuo gyvena skaitmeniniai inovatoriai?
#WSA Global Congress 2019: Kokie šių metų laimėtojai įsiminė?

Akimirkos iš WSA Global Congress. © Philipp Benedikt

 

 

Informacija atnaujinta 2019-03-21