VEIKLOS SRITYS:

Pasirašytas bendras ES ir Ukrainos operatorių pareiškimas dėl pagalbos palaikant ryšį pabėgėliams iš Ukrainos

2022 balandžio 12 d.

Siekdami paremti Ukrainą, 2022 m. balandžio 8 d. Europos Sąjungos ir Ukrainos telekomunikacijų operatoriai pasirašė bendrą pareiškimą, kuriuo siekiama padėti nuo karo Ukrainoje į ES šalis bėgantiems žmonėms palaikyti ryšius su šeima, draugais, artimaisiais likusiais Ukrainoje. Pareiškimu operatoriai išreiškė ketinimą savanoriškai ir gera valia mažinti didmeninius tarptautinio tarptinklinio ryšio įkainius ir tarptautinių skambučių tarifus su Ukraina, atitinkamai siekiant sumažinti ir mažmenines minėtų paslaugų kainas. Prie dokumento prisijungė ir Lietuvoje veikianti telekomunikacijų kompanija Telia.

Šio Bendrojo pareiškimo nuostatos bus pradžioje taikomos tris mėnesius, su galimybe pratęsti atsižvelgiant karinę ir humanitarinę situaciją Ukrainoje, kitas ilgalaikes valstybės institucijų ir/ar privataus sektoriaus priemones.

Bendrą ES ir Ukrainos operatorių pasirašytą pareiškimą dėl ryšio pabėgėliams iš Ukrainos paremti galite rasti čia: https://digital-strategy.ec.europa.eu/en/library/joint-statement-eu-and-ukrainian-operators-help-refugees-ukraine-stay-connected.

Informacija atnaujinta 2022-04-12