VEIKLOS SRITYS:

Patarimai keliaujantiems užsienyje

RRT sulaukia vartotojų nusiskundimų dėl tarptautinio tarptinklinio ryšio naudojimo keliaujant po užsienio šalis. Tam, kad kelionių užsienyje neapkartintų ryšio paslaugų nesklandumai, RRT teikia patarimus Lietuvos vartotojams:

  • Tarptinklinis ryšys reiškia, kad prisijungiate prie kito operatoriaus tinklo, kai esate užsienyje, ir naudojate savo šalies ryšio operatoriaus SIM kortelę. Kad veiktų tarptinklinis ryšys, turite prisijungti prie šalies, kurioje svečiuojatės (keliaujate), operatoriaus tinklo su savo šalies operatoriaus SIM kortele.
  • Įsitikinkite, jog Jūsų mokėjimo plane numatyta ir tarptinklinio ryšio paslauga. Operatoriai nėra įpareigoti teikti tarptinklinio ryšio paslaugų kitose šalyse. Kai kurie mokėjimo planai apima ryšio paslaugas tik Lietuvoje, todėl išvykę į užsienį ryšio paslaugų galite negauti.
  • Susisiekite su savo operatoriumi ir pasirinkite tinkamus mokėjimo planus, į kuriuos būtų įtraukta tarptinklinio ryšio paslauga.
  • Atminkite, kad keliaujant Europos Sąjungos šalyse Jums galioja ES tarptinklinio ryšio taisyklės, t.y. taikoma „kalbėk kaip namie“ kainodara. ES Reglamentas kai kuriais atvejais leidžia taikyti papildomus mokesčius. Lietuvos vartotojams nuo 2019-06-15 iki 2020-06-14 kai kurie operatoriai tokius mokesčius gali taikyti (žiūrėkite lentelę apačioje).
  • Atminkite, kad ne Europos Sąjungos šalyse paslaugų tarifai gali būti ženkliai didesni, ir jose netaikomos ES tarptinklinio ryšio taisyklės. Apie tai Jus privalo informuoti trumpąja SMS žinute Jūsų operatorius. Jei tarifai labai dideli (pvz., duomenų perdavimo), rekomenduojame įsigyti tos šalies operatoriaus išankstinio mokėjimo (angl. prepaid) kortelę.
  • Išjunkite mobiliųjų duomenų naudojimo funkciją. Kai kurios paslaugos ir programėlės, įdiegtos Jūsų įrenginyje, gali automatiškai naudoti duomenų srautą be Jūsų žinios (pvz., orų, buvimo vietos ir pan.). Tam, kad jūsų įrenginys nuolat nenaudotų mobiliojo ryšio duomenų, rekomenduojame išjungti mobiliųjų duomenų funkciją tuo metu, kai ji jums nėra būtina.
  • Užsienyje paslaugų kokybė priklauso nuo tų operatorių, su kuriais namų operatorius turi sutartis. RRT sulaukia skundų dėl paslaugų sutrikimų kai kuriose šalyse. Operatoriams nėra nustatytų reikalavimų, įpareigojančių sudaryti sutartis su visais kitoje šalyje veikiančiais operatoriais. Pasidomėkite, kokie operatoriai teikia paslaugas šalyje, kurioje svečiuojatės, ir pasiteiraukite savo namų operatoriaus, kurie paslaugų teikėjai gali užtikrinti Jūsų poreikius tenkinančias paslaugas.
  • Atminkite, kad viešbučiuose, kavinėse ar kitose viešose vietose jungiantis prie „Wi-Fi“ tinklo, Jūsų duomenys gali būti perimti nusikaltėlių. Todėl patariame nesijungti prie savo banko paskyrų ir nenaudoti kitos jautrios informacijos, kai naudojatės „Wi-Fi“. Kaip saugiai naudotis „Wi-Fi“, rasite https://www.esaugumas.lt/lt/belaidzio-tinklo-saugumas/kaip-saugiai-naudotis-viesais-belaidziais-tinklais/319 .
  • Pasirinkite rankinį operatoriaus pasirinkimo būdą, jei esate pasienyje. Tai ypač svarbu, jei esate netoli šalies, kuriai netaikomos ES tarptinklinio ryšio taisyklės. Daugiau informacijos rasite https://www.rrt.lt/rysio-sutrikimai-lietuvos-pasienyje/.
  • Atminkite, kad tarptinklinio ryšio taisyklės netaikomos palydoviniams tinklams, kurie naudojami laivuose ir orlaiviuose.

RRT leistini maksimalūs tarptinklinio ryšio mokesčiai ES šalyse:

Nuo 2019-06-15 iki 2020-06-14

Leistini maksimalūs papildomi mažmeniniai tarptinklinio ryšio mokesčiai

UAB „Bitė Lietuva“UAB „Tele2“UAB „Teledema“AB „Telia Lietuva“
Skambučiai – skambintiNetaikoma0,4 ct/min.0,5 ct/min.Netaikoma
Skambučiai – atsilieptiNetaikoma0,4 ct/min.0,5 ct/min. Netaikoma
SMSNetaikomaNetaikomaNetaikomaNetaikoma
Duomenų perdavimas1,03 Eur/GB0,82 Eur/GB1,95 Eur/GBNetaikoma

 Pastaba. Kainos pateikiamos be PVM.

 

Informacija atnaujinta 2019-08-14