VEIKLOS SRITYS:

Pradėtas didmeninės aukštos kokybės prieigos fiksuotoje vietoje rinkos tyrimas

2019 lapkričio 19 d.

2019 m. lapkričio 15 d. RRT pradėjo didmeninės aukštos kokybės prieigos fiksuotoje vietoje rinkos tyrimą, kurio metu bus tiriamos didmeninės ir mažmeninės aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugos.

Mažmeninės aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugos, tokios kaip L2 (angl. Layer 2), L3 (angl. Layer 3), skirtosios linijos ar VPN (angl. Virtual Private Network) ir kt.), įprastai teikiamos verslo klientams, siekiantiems saugiu ir patikimu ryšiu sujungti tarpusavyje geografiškai nutolusius verslo padalinius. Šios aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugos pasižymi išskirtine greitaveika, simetriška abiem kryptimis duomenų perdavimo sparta, mažu ir stabiliu paketų vėlinimo laiku, mažu paketų praradimo parametru ir garantuotu aukštu duomenų perdavimo paslaugų aptarnavimo lygiu (angl. Service-level agreement, SLA).

Tiriama rinka aktuali mažmeninių aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugų teikėjams, kadangi šios mažmeninės paslaugos gali būti teikiamos ne tik naudojantis savo viešuoju elektroninių ryšių tinklu, bet ir perkant didmenines aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugas.

Ankstesnio RRT atlikto rinkos tyrimo metu, kuris buvo baigtas 2016 m. pradžioje, Telia Lietuva, AB, buvo pripažinta ūkio subjektu, turinčiu didelę įtaką aukštos kokybės duomenų perdavimo elektroninių ryšių tinklo galiniu segmentu paslaugų rinkoje, todėl šiai bendrovei buvo nustatyti įpareigojimai, susiję su didmeninių aukštos kokybės duomenų perdavimo paslaugų teikimu.

RRT kviečia rinkos dalyvius iki 2019 m. gruodžio 18 d. užpildyti vykdomo rinkos tyrimo anketą.

 

Informacija atnaujinta 2019-11-19