VEIKLOS SRITYS:

RRT įspėja vartotojus, kad padaugėjo skambučių iš tarptautinių nežinomų telefono ryšio numerių, ir ragina būti budrius.

Piktavaliai veikia pagal sukčiavimo schemą ir skambina į atsitiktinius telefono ryšio numerius, nutraukdami skambutį po vieno ar dviejų signalų. Jei vartotojas, matydamas praleistą skambutį, perskambina šiuo telefono ryšio numeriu, gali patirti nuostolių – tokių skambučių kaina gali siekti dideles sumas.

RRT žiniomis, paslaugų teikėjai, siekdami apsaugoti savo vartotojus nuo tokio pobūdžio situacijų, dėl kurių jie gali patirti nuostolių, naudoja įvairias priemones, pvz., blokuoja tam tikrus telefono ryšio numerių blokus. Tačiau itin svarbus ir pačių vartotojų budrumas, todėl RRT ragina neskubėti perskambinti nežinomiems numeriams, ypač – iš tolimų šalių.

RRT primena, kad:

  • Radus praleistą skambutį iš nežinomo telefono numerio, ypač jei telefono numerio pradžia yra ne +370 ir tokio skambučio nelaukėte, rekomenduojame neperskambinti. Jei perskambinsite, paslaugų teikėjas užfiksuos skambutį ir turės teisę įtraukti užmokesčius už tokį ryšio įvykį, nebent geranoriškai nuspręs sumas už tokį skambutį kompensuoti.
  • Jums atsiliepus į įeinantį skambutį Lietuvoje, užmokesčiai Jums neturi būti taikomi.
  • Tarptautinis skambutis į užsienį gali būti inicijuotas netyčia, pavyzdžiui, Jums palikus telefono ryšio aparatą neužrakintą rankinėje ar kišenėje, todėl pasirūpinkite, kad telefonas būtų saugiai užrakintas.
  • Siekiant papildomai apsisaugoti nuo atsitiktinai inicijuotų skambučių, peržiūrėkite telefono ryšio nustatymus (pavyzdžiui, kai kurie telefono ryšio aparatai turi funkciją, kurią aktyvavus galima blokuoti įeinančius ar išeinančius skambučius į pasirinktus telefono ryšio numerius).
  • Iškilus klausimams dėl sąskaitų už paslaugas, pirmiausia peržiūrėkite detalią sąskaitą, kurioje matyti visi ryšio paslaugų įvykiai (skambučiai, žinutės ir kt.), už kuriuos turite mokėti, ir (arba) kreipkitės į savo paslaugų teikėją.

Informacija atnaujinta 2021-01-29