VEIKLOS SRITYS:

RRT: atsirado daugiau galimybių naujoms radijo stotims

2024 gegužės 7 d.

Nuo šių metų gegužės 1 dienos atsirado daugiau galimybių kurtis naujoms radijo stotims įvairiose Lietuvos vietovėse, o transliuotojams plėsti veikiančius analoginio antžeminio radijo tinklus, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

Pagal naują tvarką numatyti skaitmeninio antžeminio radijo kanalai dviejuose nacionalinio masto radijo tinkluose bei radijo kanalai vietinėms ir regioninių transliuotojų radijo programoms siųsti.

Šie radijo tinklai galės būti skiriami atsižvelgiant į rinkos poreikį teikti skaitmeninio antžeminio radijo programų siuntimo paslaugas.

„Lietuvos radijo ir televizijos komisijai (LRTK) teiksime informaciją apie su kaimyninėmis valstybėmis sukoordinuotus laisvus analoginio antžeminio radijo dažnius, kad LRTK galėtų išduoti transliavimo licencijas. Jei transliuotojas yra gavęs LRTK licenciją, savo ruožtu galime paskirti transliuotojams radijo dažnius“, – aiškina Jorūnė Mikulėnaitė-Baušienė, RRT Elektroninių ryšių išteklių reguliavimo grupės vadovė.

Radijo dažnių (kanalų), numatytų ir skirtų televizijos ir radijo programoms transliuoti ir siųsti, sąrašai, analoginio antžeminio radijo stotyse numatyti Radijo duomenų sistemos (angl. Radio Data System, RDS) programų identifikavimo (angl. Programme Identification, PI) kodai, taip pat mikrobangų daugiakanalės televizijos tinklų vietovės yra skelbiami RRT interneto svetainėje https://www.rrt.lt/radijo-spektras/rtv-transliavimas/.

Televizijos ir radijo programų, transliuotojų ir retransliuotojų sąrašai yra skelbiami LRTK interneto svetainėje www.rtk.lt/.

Informacija atnaujinta 2024-05-07