VEIKLOS SRITYS:

RRT: „Gargždų geležinkeliui“ paskaičiuotas užmokestis – pagrįstas

2023 birželio 5 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) gavo UAB „Gargždų geležinkelis“ skundą. Skunde tvirtinama, kad viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas AB „LTG Infra“ jam nepagrįstai apskaičiavo užmokestį už 2021–2022 m. tarnybinio traukinių tvarkaraščio galiojimo laikotarpiui skirtus, bet nepanaudotus viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumus.

RRT ekspertai nustatė, kad šis užmokestis, t.y. 29 320 Eur, paskaičiuotas pagrįstai.

„UAB „Gargždų geležinkelis“ nesilaikė Geležinkelių transporto kodekse nustatyto prašymo atsisakyti skirtų viešosios geležinkelių infrastruktūros pajėgumų pateikimo termino. Teisės aktuose šie terminai yra griežtai reglamentuoti, o viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas privalo užtikrinti viešosios geležinkelių infrastruktūros panaudojimo efektyvumą. Dėl to konstatavome, kad pareiškėjo skundas nebuvo pagrįstas“, – pabrėžė Rita Liuokaitytė, RRT Geležinkelių  ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

Su RRT tarybos nutarimu galite susipažinti čia.

RRT vykdo geležinkelių transporto paslaugų rinkos stebėseną, reguliuodama ir prižiūrėdama geležinkelių infrastruktūros valdytojų, geležinkelių paslaugų įrenginių operatorių ir geležinkelio įmonių (vežėjų) veiklą. Siekiama, kad būtų sudarytos sąlygos veiksmingai konkurencijai ir plėtrai šioje rinkoje.

Informacija atnaujinta 2023-06-06