VEIKLOS SRITYS:

RRT inicijuotą projektą senjorų skaitmeniniams įgūdžiams lavinti globos Prezidentas Gitanas Nausėda

2023 spalio 3 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pradeda projektą, kurio metu ragina Lietuvos bendruomenes aktyviai įsitraukti ir didinti savo narių skaitmeninius įgūdžius. RRT ekspertai keliaus po visą šalį ir teiks ekspertines konsultacijas bei gilins praktines senjorų žinias. Projektą „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Spalio 1 dieną jau daugiau nei trisdešimt metų minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į amžėjimo problemas. Viena iš jų – skaitmeninė atskirtis.

„Šiemet sukanka 100 metų Lietuvos narystei Jungtinėms Tautoms priklausančiai Tarptautinei telekomunikacijų sąjungai. Mūsų palydovai jau kyla į kosmosą, tuo metu šalyje dalis piliečių vis dar patiria skaitmeninę atskirtį dėl įgūdžių ar galimybės naudotis išmaniaisiais įrenginiais stokos“, – sako Jūratė Šovienė, RRT pirmininkė.

Spalio 30 dieną LR Prezidentūroje bus oficialiai paskelbta šio projekto pradžia. Į renginį atvyksta ir Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos Generalinė sekretorė Doreen Bogdan-Martin.

„Tarptautinės organizacijos įtraukia visuomenės amžėjimą ir jo keliamus iššūkius į savo darbotvarkes. Europos Sąjunga yra išsikėlusi tikslą iki 2030 metų pasiekti, kad 80 proc. suaugusiųjų turėtų pagrindinius skaitmeninius įgūdžius. Tačiau šiuo metu skaitmeninės ekonomikos ir visuomenės indeksas rodo, kad keturiems iš dešimties suaugusiųjų jų trūksta“, – teigia J. Šovienė.

Tarp ES visuomenei keliamų skaitmeninių tikslų – pasitikėjimas skaitmeniniais produktais ir paslaugomis internete, gebėjimas atpažinti dezinformaciją ir bandymus sukčiauti, sugebėjimas apsiginti nuo kibernetinių iššūkių ir sukčių.

„Skaitmeninėje erdvėje turime užtikrinti, kad tos pačios teisės, kurias turime neprisijungę prie interneto, būtų pasiekiamos ir prisijungus, – pabrėžia J. Šovienė, RRT pirmininkė. – Galime pasidžiaugti, kad skaitmeninio dešimtmečio progreso ataskaitoje išskiriama Lietuvos pažanga ir raginama nesustoti, vardijami Lietuvoje veikiantys sprendimai, pavyzdžiui, e. sveikatos sistema ar galimybė pasirašyti naudojant ID kortelę. Visgi siekiant proveržio, svarbu, kad visuomenėje kuo daugiau žmonių sugebėtų šiomis paslaugomis naudotis.“

Planuojama, kad projektas „Skaitmeninis dešimtmetis: nė vienas nėra pamirštas“ tęsis ne vienerius metus. Jo metu RRT ekspertai keliaus po visos Lietuvos bendruomenes ir edukuos senjorus, kaip patogiai naudotis skaitmeninėmis paslaugomis, apsisaugoti nuo sukčiavimo atvejų, kokios yra jų kaip vartotojų teisės, t. y. ką svarbu žinoti sudarant sutartis su elektroninių paslaugų teikėjais.

Kviečiame registruotis el. paštu [email protected] arba skambinti telefonu +370 688 21469.

Informacija atnaujinta 2023-10-03