VEIKLOS SRITYS:

RRT konferencijoje – diskusijos apie pašto sektoriaus ateitį

2023 birželio 1 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) pakvietė pašto rinkos dalyvius ir valstybės institucijų atstovus bendrai diskusijai apie šio sektoriaus ateitį. Konferencijos dalyviai sutarė, kad tvarumas ir inovacijos turi tapti kiekvieno verslo prioritetu, o bendradarbiavimas tarp verslo ir valstybės institucijų yra būtinas siekiant šiose srityse veiksmingų pokyčių.

„Bene daugiausiai renginio metu buvo kalbama apie tvarumą ir jam skirtus sprendimus, kurie leistų adaptuoti verslą pagal keliamus tvarumo principus, – pastebi Rita Liuokaitytė, RRT Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė. – Didelis dėmesys skirtas ir inovatyviems pašto sektoriaus sprendimams, pavyzdžiui, viena iš siuntų pristatymo įmonių pasidalijo apie planus automatizuoti procesus naujame pašto skirstymo terminale.“

Pasak R. Liuokaitytės, pašto rinkos dalyviai siekia tokio reguliavimo, kuris skatintų tvarumą.

„Tačiau verslas nori turėti ir laisvės inovatyviems eksperimentams, kuri skatintų dabar teikiamų paslaugų plėtrą, – pabrėžia RRT atstovė. – Mūsų konferencijos dalyviai pabrėžė, kad Lietuvoje siuntų sektorius pasižymi maža koncentracija, todėl situacija rinkoje yra palankesnė. Visgi dėl verslo augimo ir inovacijų diegimo būtina sukurti tinkamą aplinką eksperimentavimui, ieškant tvarių ir inovatyvių sprendimų.“

RRT ir toliau vykdys pašto sektoriaus reguliavimą apimančių teisės aktų ir taisyklių peržiūrą, atnaujinimą, užtikrinant jų proporcingumą ir aktualumą. Bendradarbiavimas bus stiprinimas organizuojant rinkai skirtus renginius ir viešas konsultacijas.

Visi renginio dalyviai pabrėžė, kad bendradarbiavimas tarp rinkos dalyvių yra esminis, siekiant rasti modernius ir efektyvius sprendimus.

„Tačiau, siekdami kokybės, turi bendrauti ne tik rinkos dalyviai. Ne ką mažiau svarbu, kad pačios įmonės aktyviai bendrautų su vartotojais, aiškintųsi jų lūkesčius ir atliepdami juos užtikrintų maksimalią, vartotojų lūkesčius atitinkančią pristatymo kokybę“, – vardija svarbius darbo veiklos kriterijus Rita Liuokaitytė, RRT Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

Konferencijoje pranešimus skaitė RRT atstovai Linas Bakutis ir Ugnė Karbočiūtė,  Susisiekimo ministerijos Ateities susisiekimo politikos grupės vyresnioji patarėja Egle Sikorskaitė-Narkun, LR konkurencijos tarybos narė Medeina Augustinavičienė, AB Lietuvos Geležinkeliai nepriklausomas valdybos narys, „Swiss Post“ Transporto departamento vadovas Dr. Aurimas Vilkelis, „DHL Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Pivoriūnas, Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento vadovas Andrius Varnelis, „Omniva Lietuva“ generalinis direktorius Vaidrius Verikas, „Oro navigacija“ projektų valdymo skyriaus vadovė, l.e.p. plėtros ir inovacijų departamento vadovė Inga Jankūnaitė.

Visas konferencijos pranešėjų įžvalgas galite išgirsti čia.

 

Informacija atnaujinta 2023-06-01