VEIKLOS SRITYS:

RRT: mobilus laiškininkas pakeičia universaliosios pašto paslaugos teikimo vietas

2023 rugsėjo 27 d.

Per metus universaliųjų pašto paslaugų vietų Lietuvoje sumažėjo 40,2 proc., rodo Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) surinkti pašto tinklo duomenys. Iš viso šių metų balandį tokių vietų buvo 851-a.

„Pastebime, kad kaimo gyvenamosiose vietovėse stacionariąsias pašto paslaugų teikimo vietas daug kur pakeitė mobilusis laiškininkas“, – teigia Rita Liuokaitytė, Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

RRT vertinimo metu nustatė, kad Lietuvos pašto tinklas miesto gyvenamosiose vietovėse iš esmės atitinka nustatytas charakteristikas, t. y. užtikrinamas  reikiamas stacionariųjų ir nestacionariųjų pašto paslaugų teikimo vietų bei pašto dėžučių skaičius.

„Tačiau dviejose iš 418-os kaimo gyvenamųjų vietovių – Mickūnų ir Šatrininkų seniūnijose, Vilniaus r. – nėra užtikrinamas nustatytų reikalavimų įgyvendinimas. Dėl to informavome Lietuvos paštą, kaip universalios pašto paslaugos teikėją, apie prievolę užtikrinti stacionariąją arba nestacionariąja universaliosios pašto paslaugos teikimo vietą minėtose vietovėse“, – aiškina R. Liuokaitytė, Geležinkelių ir pašto reguliavimo grupės vadovė.

Išsami Pašto tinklo vertinimo ataskaita: https://www.rrt.lt/wp-content/uploads/2023/09/20230921_-2023_Pasto_tinklo_charakteristiku_vertinimo_ataskaita-2.pdf

 

Informacija atnaujinta 2023-09-27