VEIKLOS SRITYS:

RRT: pašto rinkos pajamos I ketv. padidėjo 0,2 proc.

2024 gegužės 23 d.

Pirmąjį šių metų ketvirtį bendrosios pašto rinkos pajamos sudarė 69,2 mln. Eur, t. y. 0,2 proc. daugiau negu 2023 m. I ketvirtį, skelbia Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).

RRT duomenimis, pagal bendrąsias pajamas didžiausias rinkos dalis užėmė AB Lietuvos paštas (25,9 proc.), UAB „DPD Lietuva“ (19,1 proc.), UAB „Venipak Lietuva“ (12,7 proc.), UAB „DHL Lietuva“ (10,6 proc.) ir UAB „FedEx Express Lithuania“ (9,8 proc.).

Daugiausia pajamų (54,5 mln. Eur) pirmąjį metų ketvirtį gauta už pašto siuntinių siuntimą – jos sudarė 78,7 proc. visų bendrųjų pašto sektoriaus pajamų.

Pašto siuntinių skaičius 2024 m. I ketvirtį, palyginti su 2023 m. I ketvirčiu, padidėjo 12,3 proc. iki 13,8 mln. vnt. Tuo metu korespondencijos siuntų skaičius toliau mažėjo (24,4 proc.) ir siekė 7,4 mln. vnt.

Tam, RRT ekspertės Viktorijos Goferienės teigimu, įtakos turi toliau augantis skaitmenizacijos lygis Lietuvoje.

Mažiau vidaus, daugiau tarptautinių siuntų

Didžiausią dalį siuntų ir toliau sudaro vidaus pašto siuntos – 61,3 proc. arba 13,0 mln. vnt. Tačiau jų skaičius per metus sumažėjo 10,3 proc. Tarptautinių siunčiamųjų ir tarptautinių gaunamųjų siuntų skaičius atitinkamai per metus padidėjo 15,9 proc. ir 4,2 proc.

„Tai daugiausiai lemi aktyvi e-komercija su užsienio valstybėmis, taip pat pastebimas tarptautinis bendradarbiavimas Baltijos šalių regione. Atsižvelgiant į tai, visi didieji Lietuvos pašto paslaugų teikėjai plečia savo paštomatų tinklus ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje ir Estijoje, taip stiprindami savo konkurencinį pranašumą visame regione“, – aiškina V. Goferienė.

Investicijos į paštomatus ir vis didesnis jų prieinamumas skatina vartotojus jais aktyviai naudotis – paštomatuose atsiimama 60,0 proc. pašto siuntinių.

„Tokie Lietuvos vartotojų įpročiai tiesiogiai prisideda prie pašto paslaugų teikėjų kaštų mažinimo, susijusio su „paskutinės mylios“ pristatymu, ir galimai prie aplinkos tvarumo skatinimo, mažinant pašto siuntos sukuriamą CO2 emisijos kiekį“, – pabrėžia RRT ekspertė V. Goferienė.

2024 m. I ketvirčio pašto paslaugos teikimo veiklos apžvalga parengta remiantis pašto paslaugų teikėjų RRT pateiktais duomenimis apie 2024 m. I ketvirtį vykdytą pašto paslaugos teikimo veiklą. Visa apžvalga paskelbta RRT tinklalapyje: https://www.rrt.lt/d/pasto-sektoriaus-ketvirtine-ataskaita-23/

Informacija atnaujinta 2024-05-23