VEIKLOS SRITYS:

RRT su pašto rinkos dalyviais aptarė reguliavimo pokyčius

2018 kovo 28 d.

2018 m. kovo 28 d. pašto paslaugų teikėjai susirinko į Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) organizuojamą informacinį renginį „Pašto sektoriaus reguliavimo pokyčiai“. RRT inicijuoto susitikimo su rinkos dalyviais tikslas – aptarti šiuo metu pašto rinkose ir jų reguliavime vykstančius pokyčius ir aktualijas Lietuvoje bei Europos Sąjungoje, išgirsti rinkos nuomonę ir atsakyti į kylančius klausimus.

Pasak RRT direktoriaus pavaduotojos Ievos Žilionienės, vykstant skaitmenizacijai ir paslaugoms keliantis į elektroninę erdvę, pašto paslaugos sektorius susiduria procesais, kurie kelia grėsmę nusistovėjusiems veiklos modeliams ir kartu atveria naujas galimybes. Pašto, kaip informacijos teikėjo, reikšmė mažėja, nes vis daugiau vartotojų renkasi alternatyvius informacijos apykaitos kanalus – elektroninį paštą, socialinius tinklus, elektroninės valdžios paslaugas, skaitmenines sąskaitų pateikimo platformas ir kt. Kita vertus, vis didesnei Lietuvos gyventojų daliai įsigyjant daiktus nuotoliniu būdu, tiek iš Lietuvos, tiek už užsienio pardavėjų, ženkliai auga pašto paslaugų teikėjų veiklos apimtys daiktų pristatymo rinkoje.

Vykstanti pašto paslaugos transformacija sukuria ir reguliavimo iššūkių arba klausimų: ar verta reguliuoti tai, kas tampa mažiau reikšminga ekonomikai ir paslaugos naudotojams, ar naujos paslaugos atitinka paslaugos naudotojų lūkesčius, ar transformacija neriboja konkurencijos, ar formuojasi bendra ES rinka. Šie klausimai ir buvo aptariami susitikimo metu.

Ekonominės analizės skyriaus vedėjas Marijus Balnys pristatė svarbiausias pašto sektoriaus tendencijas Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Ekonominės analizės skyriaus specialistė Diana Jermakovaitė pašto paslaugos teikėjus supažindino su pokyčiais RRT renkant statistiką apie pašto sektorių, nuo 2018 m. pradžios įsigaliojus naujai statistikos apie pašto sektorių rinkimo tvarkai.

Atsižvelgiant į tai, kad ES politikos formuotojai ėmėsi žingsnių reguliuoti tarptautinių siuntų paslaugas, Tinklų reguliavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Audrius Šniepis aptarė netrukus įsigaliosiantį Europos Sąjungos tarptautinių siuntų reglamentą, jo reikalavimus ir įgyvendinimo Lietuvoje praktinius aspektus.

Nagrinėdami paslaugų naudotojų skundus dėl pašto paslaugų, RRT specialistai identifikuoja įvairius probleminius aspektus, kuriais galima patobulinti pašto paslaugos teikimą. Skundų skyriaus vedėja Indrė Jurgelionienė pasidalino pašto paslaugos naudotojams aktualiais klausimais ir praktiniais patarimais, kaip paslaugų teikėjai galėtų padidinti vartotojų pasitenkinimą gaunamomis pašto paslaugomis.

Renginio pabaigoje Prieigų skyriaus patarėja Žydrūnė Zabulionienė kartu su rinkos dalyviais aptarė probleminius esamo reguliavimo aspektus, siekiant išgryninti, kokiose srityse tikslinga inicijuoti Lietuvos Respublikos pašto įstatymo pokyčius, kokie aspektai, rinkos dalyvių nuomone, labiausiai reikalauja pakeitimų, siekiant, kad reglamentavimas būtų efektyvus ir atitiktų rinkos ir paslaugų gavėjų poreikius.

Pranešimus, skaitytus renginio metu rasite https://www.rrt.lt/pranesimu-skaidres/2018-m/

Informacija atnaujinta 2018-04-05