VEIKLOS SRITYS:

RRT  susitikime su pašto rinkos dalyviais aptarė pagrindines aktualijas

2019 birželio 11 d.

2019 m. balandžio 10 d. RRT vyko kasmetinis susitikimas su pašto rinkos dalyviais, kuriame aptartos pašto rinkos aktualijos Lietuvoje ir Europoje, pristatyta 2018 metų Lietuvos pašto rinkos apžvalga, RRT dalyvavimas tarptautinėje veikloje, pasidalyta naujausiomis įžvalgomis dėl elektroninės komercijos ir technologijų įtakos pašto paslaugos teikėjų veiklai.

„Pastaraisiais metais padėtis pašto rinkoje ypač pasikeitė dėl technologinio vystymosi ir elektroninės komercijos plėtros. Ne tik Lietuvoje, bet ir visose ES šalyse pastebimas staigus laiškų kiekio mažėjimas ir įspūdingas elektroninės komercijos siuntinių kiekio didėjimas. Šiuo metu Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, daugėja gyventojų, kurie apsiperka internetu. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, 2018 m. internetu pirko 43,4 procento Lietuvos gyventojų arba 47 procentai visų interneto naudotojų. Artimiausi keli metai pašto sektoriui žada naujus iššūkius tiek dėl būtinybės pašto rinkos dalyviams pagal vartotojų poreikius adaptuoti teikiamas paslaugas, tiek ir dėl poreikio atnaujinti reguliavimo sistemą ir teisinę bazę“, – įžanginėje kalboje sakė RRT direktoriaus pavaduotoja Ieva Žilionienė.

Pašto rinkos aktualijos bei tendencijos Europoje

RRT Prieigų skyriaus vedėja Žydrūnė Zabulionienė pristatė susitikimo dalyviams pašto rinkos aktualijas bei tendencijas Europoje bei supažindino su Europos pašto paslaugų reguliuotojų grupės (ERGP) parengtais dokumentais ir rekomendacijomis Europos Komisijai dėl pašto reguliavimo sistemos keitimo bei Pašto direktyvos atnaujinimo.

Pašto rinkos 2018 m. apžvalga ir pokyčiai Pašto paslaugos teikimo taisyklėse

RRT Ekonominės analizės skyriaus vyriausioji specialistė Jurgita Keblienė pristatė svarbiausias 2018 m. pašto sektoriaus tendencijas Lietuvoje bei pašto paslaugos teikėjus supažindino su planuojamais pokyčiais  renkant statistiką apie pašto sektorių.

Išmanusis skirstymas ir kiti strateginiai projektai Lietuvos pašte

AB Lietuvos pašto Strategijos ir plėtros departamento vadovas Vytautas Bitinas savo pranešime pristatė AB Lietuvos pašto veiklos modernizavimo planus bei kitas strategines bendrovės veiklos kryptis.

Kaip e. komercija ir naujos technologijos keičia prekybos industriją?

UAB “Omniva LT” generalinis direktorius Simonas Bielskis savo pranešime pristatė vartotojų poreikių pokyčius Lietuvoje bei įmonės planus plečiant pašto terminalų skaičių Lietuvoje. Kaip pranešime pažymėjo S.Bielskis, šiandien ne visi vartotojų poreikiai teikiant pristatymo paslaugas yra patenkinami, todėl verslas turi nuolat tobulėti ir stengtis, kad teikiamos paslaugos būtų aukščiausios kokybės.

RRT pirmininkavimas Europos pašto paslaugų reguliuotojų Prieigos reguliavimo grupei

RRT Teisės taikymo skyriaus patarėja Ugnė Galuška pristatė pagrindinius nuveiktus darbus bei veiklos rezultatus RRT pirmininkaujant ERGP prieigos reguliavimo darbo grupei.

Europos Parlamento ir Tarybos Reglamentas dėl tarptautinių siuntinių

RRT Prieigų skyriaus patarėja Daiva Sarulienė bei RRT Reguliuojamų kainų skyriaus vyriausioji specialistė Diana Andriūnaitė pristatė  Europos Parlamento ir Tarybos  Reglamento dėl tarptautinių siuntinių pristatymo reikalavimus, kurie yra nustatyti pašto rinkos  dalyviams  ir įgyvendinimo Lietuvoje praktinius aspektus.

Informacija atnaujinta 2019-06-11