VEIKLOS SRITYS:

RRT tapo „Discord“ patikimu pranešėju

2023 gruodžio 27 d.

Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) tapo patikimu socialinio tinklo „Discord“ pranešėju. Interneto vartotojai gali kreiptis į RRT karštąją interneto liniją „Švarus internetas“ ir pranešti apie socialiniame tinkle pastebėtą draudžiamą turinį ar veiklą.

„Mūsų pranešimai bus nagrinėjami skubos tvarka, bet informacija bus vertinama remiantis „Discord“ saugumo politika ir bendruomenės taisyklėmis“, – teigia Irma Kazlienė, RRT Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovė.

„Discord“ socialiniame tinkle draudžiama vaikų seksualinio išnaudojimo medžiaga (CSAM), seksualinis nepilnamečių viliojimas, neapykantos kalba, smurtą,  savęs žalojimą ir savižudybę skatinanti informacija, ir kt.

RRT ekspertai, gavę vartotojų pranešimus, pagal nustatytas procedūras kreipsis į socialinį tinklą, kad informacija būtų kuo skubiau pašalinta. „Discord“ įsipareigoja RRT pranešimus tirti skubos tvarka.

„Tai – tarptautinės interneto karštąsias linijas vienijančios asociacijos INHOPE ir „Discord“ bendradarbiavimo pasekmė. Mes taip pat esame patikimi pranešėjai „Youtube“, „TikTok“ ir „Google“, – sako I. Kazlienė.

RRT interneto karštąja linija kas mėnesį gauna kelis šimtus pranešimų dėl galimai draudžiamo turinio. Didžiąją dalį visų pranešimų sudaro vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdai.

„Nagrinėdami pranešimus, bendradarbiaujame su kitomis interneto karštosiomis linijomis, interneto paslaugų teikėjais, svetainių savininkais, socialinių tinklų valdytojais, taip pat – su Policijos departamentu bei Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, kuriems operatyviai persiunčiame pranešimus, jei turinys patalpintas Lietuvos tarnybinėse stotyse“, – vardija I. Kazlienė, RRT Skaitmeninių paslaugų reguliavimo grupės vadovė.

Informacija atnaujinta 2023-12-27