VEIKLOS SRITYS:

RRT vykusio susitikimo su Egipto ministru metu aptarti e. parašo klausimai

2022 rugpjūčio 25 d.

Šiandien, 2022 m. rugpjūčio 25 d., Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) tarybos pirmininkė Jūratė Šovienė susitiko su Egipto ryšių ir informacinių technologijų ministru Dr. Amr S. Talaat ir Informacinių technologijų ir industrijos plėtros agentūros (ITIDA) viceprezidentu Hazem Nabil, atsakingu už e. operacijas.

Susitikimo metu buvo aptarti e. parašo plėtros klausimai. Egipto delegaciją domino Europos Parlamento ir Tarybos Reglamento Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje (eIDAS) praktinis įgyvendinimas Lietuvoje. RRT ekspertai pasidalino informacija apie e. parašo tipus ir e. parašui Lietuvoje naudojamas priemones (eID, USB, SIM, išmaniąsias korteles), laiko žymų diegimą bei e. parašo naudojimą ir pripažinimą Lietuvoje, ES šalyse ir už ES ribų.

Egiptas aktyviai domisi eIDAS reglamento įgyvendinimu ES narėse, siekia įgyvendinti šio reglamento nuostatas nacionaliniu lygiu ir užtikrinti nacionalinių e. parašo priemonių suderinimą pasauliniu lygiu.

Susitikime taip pat dalyvavo Egipto Ambasadorius Lietuvoje Mohamed Karim Fouad Sherif,  Lietuvos Respublikos Ambasadorius Egipte Artūras Gailiūnas ir kiti Egipto delegacijos nariai.

Informacija atnaujinta 2022-08-26