VEIKLOS SRITYS:

Ryšių reguliavimo tarnyba prisijungė prie įkurtos Priežiūros institucijų asociacijos

2022 lapkričio 14 d.

Lapkričio 14 d. Ryšių reguliavimo tarnybos Tarybos (RRT) pirmininkė Jūratė Šovienė ir Tarybos pirmininko pavaduotojas Darius Kuliešius dalyvavo steigiamajame Priežiūros institucijų asociacijos (PIA) susitikime. Naujoji asociacija įsteigta 15-os verslo veiklos priežiūros institucijų iniciatyva, kurios, įskaitant Ryšių reguliavimo tarnybą, ir tapo pirmosiomis PIA narėmis.

Pagrindinis asociacijos tikslas – sutelkti priežiūrą vykdančias institucijas ir jų ekspertus bendrai veiklai, skatinti tarpusavio bendradarbiavimą bei ekspertinių kompetencijų stiprinimą, semtis gerosios patirties vieniems iš kitų ir iš užsienio kolegų organizuojant bendrus mokymus ir renginius. Tikimasi, kad asociacija padės užtikrinti nuoseklų verslo priežiūros politikos įgyvendinimą, paskatins pažangesnių priežiūros procesų taikymą, o dažnai fragmentuotas tarpinstitucinis bendradarbiavimas taps labiau koordinuotas.

„Šiuolaikiniam reguliuotojui būtina reaguoti į dinamiškų rinkų lūkesčius, nes iš mūsų tikimasi greitų reikalingų sprendimų, pažangių veiklos metodų ir partnerystės principais paremto bendradarbiavimo. Koordinuodami savo veiklas su kitomis priežiūros institucijomis ir kartu tobulėdami, galėsime užtikrinti verslui palankiausią reguliavimo aplinką, ko iš mūsų ir laukiama, ‒ sakė J. Šovienė, kuri nuo RRT pasirašė PIA steigimo susitarimą.

Pirmajame susitikime patvirtinti PIA įstatai ir trejų metų kadencijai išrinkta penkių asmenų valdyba, kurią sudaro: Giedrius Kadziauskas (Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos), Genius Lukošius (Lietuvos transporto saugos administracija), Mantas Staškevičius (Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba), Goda Aleksaitė (Valstybinei vartotojų teisių apsaugos tarnyba) ir Ieva Valeškaitė (kaip fizinis asmuo). Kitame valdybos posėdyje bus  pristatyti 2023 metų PIA veiklos vizija ir veiklos planai.

Asociacijos steigėjos: Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracija, Lietuvos auditorių rūmai, Lietuvos metrologijos inspekcija, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, Socialinių paslaugų priežiūros departamentas, Valstybinė augalininkystės tarnyba, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba, Konkurencijos taryba, Ryšių reguliavimo tarnyba, Lošimų priežiūros tarnyba, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.

 

 

Informacija atnaujinta 2022-11-17