VEIKLOS SRITYS:

Skaitmeninių procesų taikymo iššūkiai – pirmąkart rengiamoje tarptautinėje konferencijoje „DigiT Baltic 2021”

2021 spalio 25 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) ir asociacija INFOBALT pirmąkart rengia skaitmeninei transformacijai skirtą tarptautinę konferenciją „DigiT Baltic 2021“. Spalio 27-ąją dieną vyksiančio nemokamo renginio tikslas – Baltijos regiono verslo ir viešojo sektoriaus atstovams pristatyti Europos Sąjungos eIDAS reglamento suteikiamas priemones: elektroninį parašą, elektroninį spaudą, elektroninę laiko žymą ir kitus novatoriškus skaitmeninius sprendimus, skirtus skaitmeninių operacijų patikimumo ir saugumo užtikrinimui, bei pasidalinti jų naudojimo patirtimi.

„Skaitmeninių įrankių naudojimas šiandien kiekvienam jau tapo ne siekiamybe, o natūraliu darbo, asmeninių poreikių tenkinimo elementu. RRT duomenimis,  2020 m. elektroninį parašą naudojo jau daugiau kaip trečdalis (35 proc.) Lietuvos gyventojų, o per pastaruosius šešerius metus naudojimasis juo išaugo beveik 6 kartus. Tačiau kaip skaitmenizacijos procesus paversti patikimais kiekvienos organizacijos palydovais, užtikrinti jų saugumą, kokie iššūkiai laukia asmens identifikacijos nuotoliniu būdu kelyje – apie tai kalbėsimės ir ieškosime sprendimų „DigiT Baltic 2021“ , – sako RRT Skaitmeninių paslaugų departamento direktorius Vaidotas Ramonas.

Anot V. Ramono, bus siekiama, jog renginys taptų tradiciniu ir taip padėtų skirtingoms šalims spręsti skaitmenizavimo procesuose kylančius iššūkius, nagrinėtų ES reguliavimo klausimus.

Kaip skaitmeną perkelti į fizinį pasaulį?

„Daugelį net ir paprastų iššūkių, susijusių su saugumu ar žmogiškojo faktoriaus nulemtomis klaidomis, neabejotinai gali padėti išspręsti automatizuotas procesas – kai asmeniui tereikia savo e. tapatybės, o viskuo kitu pasirūpina valstybė ir paslaugos tiekėjai. Laikas kalbėti ne tik apie fizinio pasaulio procesų perkėlimą į skaitmeninį, bet ir skaitmeninio pasaulio procesų replikavimą fiziniame”, – teigia asociacijos INFOBALT eIDAS grupės pirmininkas Viktoras Kamarevcevas, konferencijoje pristatysiantis skaitmenizacijos perspektyvas ateityje.

Tarp „DigiT Baltic 2021“ pranešėjų – Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūros (ENISA) pareigūnė dr. Evgenia Nikolouzou bei Europos telekomunikacijų standartizacijos instituto (ETSI) narys Olivier Delos. Jie pristatys šios srities standartizacijos naujoves ir gaires, skirtas padėti išspręsti įvairius iššūkius, su kuriais gali tekti susidurti pasirinkus skaitmenizacijos kelią.

Patirtimi apie skaitmenizacijos procesus taip pat dalinsis Europos patikimumo užtikrinimo paslaugų forumo (FESA), Lietuvos bei kaimyninių šalių – Latvijos, Estijos, Ukrainos – valstybinio ir privataus sektoriaus atstovai.

Konferencijoje bus aptarta skaitmenizavimo įrankių nauda verslui ir piliečiams, elektroninio parašo ir kitų patikimumo užtikrinimo paslaugų saugumas ir apsauga. Dėmesys bus atkreiptas ir į e. tapatybės panaudojimą skaitmenizacijoje bei skaitmeninio saugumo užtikrinimą ES eIDAS reglamentu reguliuojamais įrankiais: elektroniniu parašu, elektroniniu spaudu bei elektronine laiko žyma.

DigiT Baltic 2021“ galima dalyvauti gyvai Vilniuje arba jungtis nuotoliniu būdu. Į spalio 27-ąją vyksiančią konferenciją registruotis ir susipažinti su programa galima čia: https://digitbaltic.com/

Informacija atnaujinta 2021-10-25