VEIKLOS SRITYS:

Su Ukraina dalintasi Lietuvos patirtimi patikimumo užtikrinimo paslaugų srityje

2022 liepos 18 d.

Liepos 14 d. vykusioje Ukrainos Aukščiausiosios Rados Skaitmeninių reikalų komiteto organizuotoje apvalaus stalo diskusijoje RRT Skaitmeninių paslaugų departamento direktorius Vaidotas Ramonas pasidalino Lietuvos patirtimi patikimumo užtikrinimo paslaugų srityje.

Nuotolinės diskusijos metu pristatyta patikimumo užtikrinimo paslaugų srities institucinė sąranga Lietuvoje, jos teisinio reguliavimo modelis ir patikimumo užtikrinimo paslaugų rinkos aktualijos. V. Ramonas akcentavo praktinę patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų priežiūros patirtį ir kylančius iššūkius.

Pristatyta ir perspektyva Ukrainai tapti Europos patikimumo užtikrinimo paslaugų tekėjų priežiūros įstaigų forumo (Forum of European Supervisory Authorities, FESA), vienijančio Europos 35 priežiūros įstaigas, nare. Tikimasi, kad Lietuvos patirtis padės Ukrainai kuo greičiau ir sklandžiau į savo teisinę bazę integruoti Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje nuostatas ir tapti aktyvia Europos skaitmeninės erdvės dalyve.

 

Informacija atnaujinta 2022-07-18