VEIKLOS SRITYS:

Sutarta dėl standartinio įkroviklio naudojimo ES

2022 birželio 10 d.

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad birželio 7 d., Europos Sąjungos Taryba ir Europos Parlamentas sutarė, kad ES rinkai teikiami išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, belaidės ausinės, klaviatūros pelės ir kiti nešiojamieji elektronikos įrenginiai būtų pritaikyti įkrauti per laidinę USB-C tipo jungtį standartiniais įkrovikliais.

Sutartame ES teisės akto (Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, iš dalies keičiančios direktyvą 2014/53/ES dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su radijo įrenginių tiekimu rinkai, suderinimo) projekte iš viso yra nustatyta 15 nešiojamųjų elektronikos įrenginių kategorijų, kurioms yra taikytinas šis teisės aktas. Jam įsigaliojus, ES  vartotojai galės didelę dalį savo turimų nešiojamųjų elektronikos įrenginių įkrauti naudodami tą patį standartinį įkroviklį. Tai ne tik pašalins nepatogumus, kylančius dėl skirtingų įkroviklių naudojimo panašiems įrenginiams, bet ir žymiai prisidės prie elektronikos atliekų mažinimo ES (įsigaliojus šio ES teisės akto nuostatoms kasmet ES bus išmetama 1000 tonų mažiau elektronikos atliekų)  ir  ES vartotojams sutaupys per metus beveik pustrečio milijardo eurų.

Taip pat pardavimo vietose vartotojams turės būti sudaryta galimybė įsigyti nešiojamą elektronikos įrenginį be įkroviklio, o ant pakuočių turės būti specialūs žymėjimai, pagal kuriuos vartotojai galėtų vienareikšmiškai nustatyti, ar pakuotėje kartu su nešiojamu elektronikos įrenginiu yra pridėtas įkroviklis ar ne.

ES teisės aktas bus patvirtintas šių metų rudenį, o jo nuostatos įsigalios nuo 2024 m. rudens.

Rengiant teisės akto projektą ES Taryboje ir jį derinant su Europos Parlamentu, Lietuvai atstovavo RRT ekspertas.

 

 

Informacija atnaujinta 2022-06-13