VEIKLOS SRITYS:

Sveikiname Tomą Lamanauską laimėjus ITU generalinio sekretoriaus pavaduotojo rinkimus

2022 rugsėjo 29 d.

Šiandien, rugsėjo 29 d., įvykusiuose Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos (ITU) rinkimuose Lietuvos kandidatas Tomas Lamanauskas išrinktas Generalinio sekretoriaus pavaduotoju 2023–2026 metų kadencijai.

Į šią poziciją taip pat kandidatavo Pietų Korėjos ir Samoa atstovai. Už T. Lamanausko kandidatūrą balsavo 105 šalys iš 176 balsavusiųjų.

T. Lamanauskas yra telekomunikacijų sektoriaus lyderis, pripažintas ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautinėje erdvėje. Jo išrinkimas į tokias aukštas pareigas yra itin svarbus tarptautinės bendruomenės įvertinimas Lietuvai.

Tarptautinė telekomunikacijų sąjunga (angl. International Telecommunication Union, ITU) koordinuoja pasaulinį radijo ryšio spektro naudojimą, skatina tarptautinį bendradarbiavimą palydovinių išteklių srityje, nustato standartus telekomunikacijų srityje, taip pat prisideda prie telekomunikacijų sistemų tobulinimo ir plėtros visame pasaulyje.

Rinkimuose į Tarptautinės telekomunikacijų sąjungos generalinės sekretorės poziciją išrinkta Jungtinių Amerikos Valstijų kandidatė Doreen Bogdan-Martin, nugalėjusi Rusijos Federacijos kandidatą. D. Bogdan-Martin yra pirmoji moteris išrinkta į ITU generalinės sekretorės pareigas nuo pat organizacijos įkūrimo 1865 metais.

T. Lamanauskas kartu su kitais išrinktais ITU vadovais pareigas pradės eiti 2023 m. sausį.

Tarptautinė telekomunikacijų sektoriaus bendruomenė tikisi, kad naujų ITU vadovų sinergija paspartins pasaulinės skaitmeninės transformacijos proveržį. Taip pat tikimasi, kad tai padės ITU tapti modernia, šiuolaikinius vadybos standartus atitinkančia organizacija.

RRT kolektyvas ypač džiaugiasi T. Lamanausko pergale. Tomas Lamanauskas yra buvęs RRT darbuotojas. 2004–2007 m. metais ėjo RRT direktoriaus pavaduotojo pareigas. RRT ekspertai itin daug prisidėjo ir prie beveik dvejus metus trukusios T. Lamanausko rinkiminės kampanijos sėkmės.

 

 

 

Informacija atnaujinta 2022-09-29