VEIKLOS SRITYS:

Tarptautinė interneto karštųjų linijų asociacija INHOPE vertino RRT veiklą

2018 balandžio 19 d.

2018 m. balandžio 17-18 d. RRT lankėsi Tarptautinės interneto karštųjų linijų asociacijos INHOPE atstovė. Šio vizito tikslas – įvertinti RRT vykdomos interneto karštosios linijos veiklą, susitikti su partneriais, kurie užtikrina sklandų interneto karštosios linijos darbą. Atlikus išsamų vertinimą, RRT interneto karštosios linijos veikla įvertinta labai gerai.

2018 m. balandžio 18 d. INHOPE atstovė susitiko su RRT, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigos, Policijos departamento, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo informacinių technologijų centro ir VšĮ „Vaikų linija“ atstovais. Susitikimo metu aptarti vaikų seksualinio išnaudojimo, priekabiavimo, patyčių, kito žalingo turinio internete klausimai. Visi susitikimo dalyviai akcentavo jau esamo glaudaus tarpusavio bendradarbiavimo naudą, siekiant apsaugoti vaikus nuo žalingo ir neteisėto turinio skaitmeninėje erdvėje, bei bendro darbo tolimesnio tobulinimo perspektyvas. INHOPE asociacija, kurios pagrindiniai partneriai – INTERPOL ir EUROPOL organizacijos, pabrėžė interneto karštosios linijos, kurios funkcijas Lietuvoje vykdo RRT, svarbą ir naudą šalinant žalingą turinį.

RRT per 2017 m. 268 pranešimus, susijusius su vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdais internete, perdavė kitų šalių interneto karštosioms linijoms – INHOPE narėms, kad ši informacija, priklausomai nuo jos saugojimo vietos, būtų kuo skubiau pašalinta.

RRT yra INHOPE narė nuo 2008 m. INHOPE narystė itin svarbi tiriant pranešimus apie neteisėtą interneto turinį, kuris talpinamas kitų valstybių tarnybinėse stotyse. Jei neteisėta informacija aptinkama kitų šalių tarnybinėse stotyse, informacija apie tai yra perduodama kitų šalių interneto karštosioms linijoms, kurios, bendradarbiaudamos su savo šalies teisėsaugos institucijomis imasi atitinkamų veiksmų, kad neteisėtas turinys būtų kuo greičiau pašalintas. Ypač aktyviai INHOPE, bendradarbiaudama su EUROPOL ir INTERPOL, kovoja prieš vaikų seksualinio išnaudojimo vaizdus internete.

Informacija atnaujinta 2018-06-28