VEIKLOS SRITYS:

Ukrainoje oficialiai pradedamas ES Dvynių projektas

2019 lapkričio 29 d.

2019 m. lapkričio 29 d., Lietuvos ir Latvijos reguliuotojų institucijų konsorciumas ir Ukrainos Nacionalinė ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisija (NCCIR) oficialiai pradeda naują Europos Sąjungos finansuojamą projektą, skirtą Ukrainos reguliavimo gebėjimų stiprinimui rinkos prieigos ir paslaugų kokybės priežiūros srityse. Reformuota sistema vartotojams leis rinktis novatoriškas ir aukštesnės kokybės el. ryšių paslaugas žemesnėmis kainomis.

Lietuvos–Ukrainos dvišaliai santykiai puoselėjami jau ne vieną dešimtmetį. Lietuva palaiko Ukrainos žmonių siekį priartėti prie Europos Sąjungos, todėl pagrindinis šio projekto tikslas ̶ pasidalyti gerąja patirtimi reguliuojant elektroninių ryšių paslaugų kokybę, palaikant ir stiprinant nacionalinio reguliuotojo nepriklausomumą“, ‒ oficialios projekto pradžios progai skirtame renginyje Kijeve sakė Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnybos direktorius Feliksas Dobrovolskis, Dvynių projekto lyderis.

Projekto laikotarpiu ES ekspertai ir kolegos iš Ukrainos kartu rengs Ukrainos teisės aktų pakeitimų projektus, kad jie atitiktų ES elektroninių ryšių teisę. Projekto partneriai pasidalins savo patirtimi, kaip pagerinti įgūdžius Ukrainos elektroninių ryšių reguliavimo srityje ir užtikrinti aukštos kokybės paslaugas visiems vartotojams. Bus tobulinama kokybės paslaugų stebėsenos sistema, parengti rekomendacijų rinkiniai, skirti rinkos konkurencijai Ukrainoje skatinti, užtikrinant vienodas prieigos sąlygas visiems rinkos dalyviams.

„Džiaugiamės turėdami tokius partnerius, draugus iš Lietuvos ir Latvijos nacionalinių reguliavimo institucijų. Mes įsitikinę, kad mūsų vykdomas Dvynių projektas padės praturtinti žinias ir praplėsti kompetencijas elektroninių ryšių paslaugų srityje, sustiprinti NCCIR reguliavimo gebėjimus ir nepriklausomumą. Mes vertiname bendradarbiavimą ir įgytą patirtį “, ‒ pabrėžė Oleksandras Skliarovas, NCCIR tarybos narys, Ukrainos projekto lyderis.

Daugiau apie projektą:

Dvynių projektas Ukrainoje „Nacionalinės ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisijos reguliavimo gebėjimų stiprinimas rinkos prieigos ir paslaugų kokybės priežiūros srityse“ yra finansuojamas ES lėšomis.

Dvynių projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos ryšių reguliavo tarnyba kartu su Centrine projektų valdymo agentūra ir su Latvijos viešųjų tinklų reguliavimo komisija.

Projekto vertė ‒ 1,3 mln. eurų.

Projekto trukmė: 2019 m. rugsėjo mėn. – 2021 m. birželio mėn.

Projekto numeris: UA 18 ENI TE 01 19.

Dvynių programa yra Europos Sąjungos institucinio bendradarbiavimo tarp ES valstybių narių ir šalių partnerių priemonė. Dvynių projektas grindžiamas tiesioginiu žinių ir patirties mainais.

Informacija atnaujinta 2019-12-17