VEIKLOS SRITYS:

Ukrainos kolegos Vilniuje sėmėsi patirties vartotojų apsaugos ir elektroninių ryšių kokybės srityse

2021 spalio 5 d.

2021 m. rugsėjo 27 ‒spalio 1 dienomis Vilniuje lankėsi Ukrainos Nacionalinės ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisijos atstovai. Ukrainos ekspertai į Lietuvą atvyko mokomojo vizito, kuris organizuotas RRT vykdant Europos Sąjungos Dvynių projektą Ukrainoje „Nacionalinės ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisijos reguliavimo gebėjimų stiprinimas rinkos prieigos ir paslaugų kokybės priežiūros srityse“. Šio vizito tikslas ‒ supažindinti Ukrainos reguliuotojo atstovus su Lietuvos patirtimi vartotojų apsaugos ir elektroninių ryšių kokybės srityse.

„Elektroninių ryšių paslaugų kokybė vartotojams visuomet buvo svarbi, o ypač dabar kai stebimas spartus nuotolinio darbo ir paslaugų augimas. Tad nacionalinių reguliavimo institucijų bendradarbiavimas ir dalinimasis geriausia elektroninių ryšių paslaugų kokybės stebėsenos praktika tampa dar aktualesnis. Džiaugiamės galėdami pasidalinti savo praktika su Ukrainos kolegomis“, ‒ sako Giedrius Pūras, RRT direktoriaus pavaduotojas, nuolatinis Dvynių projekto patarėjas Ukrainoje.

Ukrainos kolegoms RRT ekspertai pristatė elektroninių ryšių paslaugų teikimo ir priežiūros teisinį reglamentavimą, nacionalinių reguliavimo institucijų vaidmenį užtikrinant šių paslaugų teikimą ir jų vartotojų apsaugą, supažindino su procedūromis ir techniniais sprendimais, kuriuos RRT naudoja vykdydama elektroninių ryšių paslaugų kokybės stebėseną. Pasidalinta komunikacijos patirtimi siekiant informuoti vartotojus apie jų teises ir pareigas, akcentuotos RRT informavimo priemonės vartotojams ir paslaugų teikėjams pasaulinės pandemijos metu. Taip pat apžvelgta 5G ryšio technologija bei jos privalumai, 5G pirmenybinių dažnių Europos sąjungoje (700 MHz, 3,6 GHz, 26 GHz) situacija Lietuvoje. Nemažo svečių susidomėjimo sulaukė ir Lietuvoje vykdomas Europos Komisijos Saugesnio interneto projektas bei RRT interneto karštosios linijos „Švarus internetas“ veikla.

Svečiai turėjo progą dalyvauti ir praktiniuose paslaugų kokybės užtikrinimo pristatymuose: kartu su RRT specialistais atliko bandomuosius matavimus Vilniuje ir jo apylinkėse. Kolegos gyvai stebėjo Drive test matavimus, mobiliojo interneto duomenų perdavimo spartos matavimus naudojant G-NetTrack Pro mobiliąją aplikaciją Vilniaus centre.

Dvynių projekto mokomasis vizitas sulaukė itin palankių Ukrainos delegacijos atsiliepimų. Lietuvoje įgytą patirtį kolegos tikisi panaudoti stiprinant reguliuotojo veiklą Ukrainoje.

 

Apie projektą:

RRT kartu su Latvijos viešųjų tinklų reguliavimo komisija (angl. „Latvian Public Utilites Commission“) nuo 2019 m. rugsėjo mėn. vykdo Europos Sąjungos Dvynių projektą Ukrainoje „Nacionalinės ryšių reguliavimo ir informatizavimo komisijos reguliavimo gebėjimų stiprinimas rinkos prieigos ir paslaugų kokybės priežiūros srityse“. Šio projekto tikslas ‒ stiprinti ir gerinti Ukrainos Nacionalinės ryšių ir informatizavimo reguliavimo komisijos gebėjimus elektroninių ryšių paslaugų kokybės priežiūros, prieigos prie elektroninių ryšių tinklų ir tinklų sujungimo srityse.

Projekto vertė: 1,3 mln. eurų.

Projekto trukmė: 2019 m. rugsėjo mėn. – 2021 m. lapkričio mėn.

Informacija atnaujinta 2021-10-05