VEIKLOS SRITYS:

Viešasis sektorius atsiveria inovacijoms: kviečia kurti naujus technologinius sprendimus

2020 liepos 9 d.

Pernai startavusi „GovTech laboratorija“ jau antrą kartą skelbia viešojo sektoriaus iššūkius ir kviečia inovatyvias komandas, startuolius, akademinę bendruomenę ir nevyriausybines organizacijas prisidėti prie jų sprendimo.

Po sėkmingos bandomosios „GovTech“ iššūkių serijos, viešasis sektorius šiemet jau drąsiau atsiveria inovacijoms. Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje veikianti „GovTech laboratorijos“ komanda sulaukė net 72 paraiškų iš viešojo sektoriaus institucijų, iš kurių 10-čiai pradedama ieškoti idėjų ir sprendimų. Antrojoje iššūkių serijoje dalyvauja Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT), Aplinkos ministerija, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Statistikos departamentas, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba, Migracijos departamentas ir Lietuvos oro uostai.

Pasak RRT Skaitmeninių paslaugų departamento direktoriaus Vaidoto Ramono, „GovTech“ iššūkiai turės neabejotiną naudą įvairių paslaugų naudotojams. „RRT iššūkiu „Kaip inovatyviai atlikti patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų priežiūrą?“ siekia automatizuoti patikimumo užtikrinimo paslaugų teikėjų priežiūros procesus ir tokiu būdu užtikrinti, jog paslaugos atitiktų keliamus reikalavimus bei būtų patikimos ir saugios. Itin aktualus interneto saugumo srityje – dar vienas RRT iššūkis „Kaip automatizuotai identifikuoti draudžiamą interneto turinį?“. Automatizavus interneto svetainėse, veikiančiose Lietuvos tarnybinėse stotyse, patalpinto draudžiamo turinio identifikavimą, tikimės apsaugoti interneto vartotojus, o ypač vaikus, nuo žalingos ir neigiamą poveikį jiems darančios informacijos“, – sako V.Ramonas.

„GovTech“ iššūkių serija siekia paskatinti bendradarbiavimą tarp viešojo sektoriaus ir inovatyvius sprendimus galinčių kurti komandų. Paskelbus institucijų iššūkius, komandos kviečiamos teikti pasiūlymus, idėjas ir sprendimus, kurie galėtų išspręsti viešojo sektoriaus iššūkius. Atrinktos komandos dalyvaus „Pitch Day“ renginyje, kurio metu pristatys savo sprendimus, o laimėjusieji pateks į GovTech akceleratoriaus programą, kuri sukurs sąlygas testuoti, vystyti ir komercializuoti sukurtus produktus.

„Džiaugiamės, kad viešasis sektorius įsidrąsina atsiverti inovacijoms. Didžiulis kiekis sulauktų paraiškų rodo, kad institucijos nebijo eksperimentuoti, ieškoti GovTech sprendimų ir taip siekia kokybiškiau teikti paslaugas visuomenei. Taip pat tikimės, jog privatus sektorius noriai įsitrauks į sprendimų kūrimą ir atras dar neišnaudotą GovTech rinkos potencialą,“ – teigia „GovTech laboratorijos“ projekto vadovė Arūnė Matelytė.

Institucijos laukia išties įvairių sprendimų pasiūlymų – nuo kvietimo pasiūlyti mokyklų sveikatos paso sprendimą iki nelegalaus turinio ar neapykantos kalbos aptikimo internete. Tai vos keletas iššūkių, kuriems bus ieškoma inovacijų – su visais viešojo sektoriaus iššūkiais galima susipažinti „GovTech laboratorijos“ svetainėje www.govtechlab.lt. Pasiūlymus iššūkiams spręsti kviečiama teikti iki rugpjūčio 23 d.

„GovTech laboratorija” siekia paskatinti inovatyvių, naujų technologinių sprendimų kūrimą bei pritaikymą viešajame sektoriuje, taip užtikrinant didžiausią naudą ir teigiamą socialinį pokytį visuomenėje bei efektyvinant veiklą viešajame sektoriuje. Projektas vykdomas Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūroje (MITA) ir yra finansuojamas Europos regioninio plėtros fondo lėšomis. Veiksmų programos priemonės numeris ir pavadinimas: 01.2.1-LVPA-V-842 Inogeb LT.

Informacija atnaujinta 2020-07-09